Schváleno ČTÚ

Časté dotazy

Jak si najdu nejlevnější "neomezený" tarif?

Tzv. neomezené tarify mají vždy z technických a obchodních důvodů nějaké omezení, např. za neomezené volání se považuje maximálně 10000 minut za měsíc nebo i méně podle operátora. Zadejte proto do kalkulačky rozumný počet jednotek do 9999, jinak se "neomezený" tarif nezobrazí.

Hledám tarify s levným voláním pro rodinu/firmu (živnostníci)

Rodinnými tarify jsou tarify, které umožňují za nízký měsíční paušál volat nebo i psát mezi členy rodiny/firmy neomezeně. Ve výsledcích otevřete filtr Uživatel a vyberte Rodina. Lépe klikněte na tento odkaz Rodina/Firma a zadejte, kolik minut z celkového počtu (kolonka Provolám) provoláte a kolik odešlete zpráv v rámci rodiny nebo firmy.

Poradíte mi, jak přenést telefonní číslo k jinému operátorovi? Zůstane mi původní číslo?

Číslo vám ze zákona zůstává. Jak přesně postupovat při přenosu (tzv. portaci) čísla se podívejte u vašeho přijímajícího operátora, doporučený obecný postup je ZDE.

Jak nejlépe postupovat při výpočtu nejvýhodnějšího tarifu mobilního volání?

Do kalkulačky vložte základní požadované údaje. Obdržený výsledek valné většině uživatelů postačuje. Chcete-li znát svoji útratu přesněji, použijte ještě příkaz Upřesnit ve výsledcích. Zpřesňující výpočet vyžaduje zadat další údaje o provozu, zato vám poskytne spolehlivější doporučení. Více v Nápovědě.

Jak zjistím dostupnost volání a internetu v místě, kde bydlím nebo pracuji, a podmínky smlouvy?

Pod menu Operátoři v hlavičce Tarifonu si najděte a kliknutím na něj zobrazíte souhrn odkazů na podmínky poskytovaní služeb operátora. Odkazy na podmínky operátora zobrazíte i z detailu vybraného tarifu nebo v tabulce tarifů kliknutím na logo operátora.

Jakou zaplatím pokutu, když nedodržím celou délku smlouvy neomezeného paušálního tarifu?

Na základě platné zákonné úpravy zaplatíte jako spotřebitel 1/5 zbývajících paušálů do konce závazku. Máte-li zlevněný přístroj, doplatíte také jeho plnou cenu v době nákupu. Podle nové právní úpravy se 1/5 nevztahuje na živnostníky a podnikající osoby: zaplatí všechna měsíční plnění až do konce smluvního vztahu.

Jak dlouhá je doba pro čerpání kreditu předplacené karty?

Různě, od 2 do 12 měsíců. Dobu si vždy ověřte na našich stránkách v detailu přeplacenky.

Co se stane, když kartu včas nedobiju? Kolik měsíců platí předplacená karta?

Platnost karty např. u BLESKmobilu a O2 je 12 měsíců po dobití, stejnou má Mobil.cz. U  T-Mobile platí karta celkem 12+1 měsíc a u Vodafonu 10+3 měsíce. O kredit nepřicházíte, pokud dobijete kartu v době platnosti.

Vyplatí se koupit mobilní internet na samostatné "datové" SIM kartě?

Získáte více pohodlí při používání např. tabletu s modulem 3G/LTE a datovou kartou. Výjimečně tarify umožňuji kupovat za paušál data a platit za volání a SMS jen podle skutečné potřeby - nemusíte si kupovat žádný paušální balíček minut/SMS. Internet na datové SIM kartě bývá levnější. Můžete využít mobilní telefony se 2 SIM.

Je levnější volání z mobilu nebo z domácí linky?

Máte-li doma připojení k internetu a WI-Fi ale nemáte-li v mobilu právě neomezený tarif, může se vám vyplatit volat z internetu. Je zhruba o polovinu levnější než nejlevnější mobilní hovorné a voláte stejně jako z běžného telefonu. Volat lze doma jak z mobilního, tak ze stolního telefonu, a výrazně ušetříte. Volající vidí i vaše běžné mobilní telefonní číslo.


Další otázky zodpovíme písemně či telefonicky: Klikněte na info@tarifon.cz nebo volejte 211 221 828.