Shrnuli jsme aktuální nabídku cenově nejvýhodnějších neomezených mobilních tarifů. Nepotřebujete-li větší objem dat, neomezenku pořídíte stále kolem pětistovky za měsíc. Mobilních dat očekávejte nanejvýš 1,5 GB. Chcete-li větší objem dat nebo lepší cenu, musíte nakoupit více služeb nebo rodinný tarif pro několik osob.

Aktuální nabídku neomezených mobilních tarifů na českém trhu jsme připravili jako tabulku rozdělenou na tarify mobilních operátorů O2, T-Mobilu a Vodafonu a na tarify virtuálních operátorů. Za neomezené považujeme tarify, u kterých operátor uvádí hranici 5 000 volných minut či SMS nebo žádný limit není zmíněn.

Ceny v tabulce jsou podmíněny jedno až dvouletým závazkem, bezzávazkové stojí o 100 - 150 Kč měsíčně víc. Nejnižší ceny se pohybují kolem 500 Kč/měsíc. Všem tarifům chybí vyšší objemy mobilních dat. Pro úplnost doplňme, že virtuální operátor Mobil od ČEZ má balíček Volání do všech sítí s neomezenými minutami a 2 000 SMS bez internetu za 400 Kč měsíčně.

K navýšení objemu dat a snížení jednotkové ceny v tabulce vedou dvě cesty: buď objednat několik služeb nebo rodinný či firemní tarif určený pro více osob. Při kombinaci mobilního tarifu s pevným připojením k internetu nebo TV obdržíte slevu 100 Kč u O2 pro 2 služby a 200 Kč pro 3, Lama Mobile odečte 100 Kč měsíčně.

O2 má i množstevní slevu v případě pořízení druhého tarifu Free, takže např. 2 tarify Free Modrý vás přijdou na 424 Kč každý. T-Mobile účastníkům programu Magenta 1 sleví 10 - 25% podle počtu služeb s cenou od 399 Kč.

V kategorii rodinných a podnikatelských tarifů získáte od Vodafonu tarifem Red+ neomezené volání a SMS se sdílenými 10 GB dat pro 4 členy rodiny, tj. za 375 Kč s 2,5 GB/měsíc/osobu. S tarifem Red+ Home pro 2 vás přijde neomezenka na 550 Kč/měsíc/osobu s 5 GB dat pro každého (po odečtení ceny domácího internetu).