V polovině prosince vstoupí v platnost nové ceny mobilních služeb pro všechny zákazníky virtuálního operátora Mobil od ČEZ. Část datových tarifů ČEZ zlevnil, jinde data přidal, aniž by zvedl cenu. Zákazníci odebírající plyn a elektřinu žádné výhody nezískají.

Na rozdíl od elektřiny a plynu některé mobilní služby ČEZu od 24. listopadu zlevnily, i když zatím jen pro nové zákazníky. Pro ty starší a věrné začnou nové ceny účinkovat 15. prosince.

Ceny hlasových a SMS balíčků a samostatných datových tarifů operátor drží, poklesly ceny rozšiřujících datových balíčků a neomezených tarifů kombinovaných s nižšími objemy dat. Ani po snížení samozřejmě levné nebudou a nezlevní víc ani pro zákazníky, kteří budou ČEZu platit i za elektřinu a plyn.

ČEZ ubral z původního 800 MB balíčku 50 MB (sic!) a cenu snížil ze 119 na 69 Kč/měsíc. Za původních 119 Kč obdrží zákazník místo 800 MB nově 1,5 GB dat a 2 GB balíček se změnil na 4 GB při zachování ceny 179 Kč měsíčně. Změny se propsaly do neomezených tarifů doplněných o data do 4 GB včetně. Vyšší neomezené tarify zůstaly stejné (s max až 35 GB), takže je v tabulce dole neuvádíme, ale naleznete je v našem srovnávači.

Ceníky mobilních služeb ČEZu nejsou nijak propojeny s ceníky elektřiny a plynu, kde zákazník ČEZu hradí řádově vyšší částky. Z titulu virtuálního operátora typu ČEZ by zákazníci odebírající plyn nebo elektřinu mohli mít nějakou výhodu a ceny příznivější. Nevidíme proto důvod, proč by měli mobilní služby právě od ČEZu používat, když navíc existují výhodnější tarify od jiných operátorů.