Tarif Relax Mobilu #SosejDATA2000 může udělat radost uživatelům mobilu, kteří moc nevolají a vystačí se středním objemem mobilních dat.  Za 222 Kč dostanete 2 GB dat a voláte a píšete za 2,5 Kč. Akce operátora se zvýhodněným tarifem #SosejDATA2000 končí 30.6.

Podle čerstvě zveřejněné výroční zprávy ČTÚ za rok 2017 v Česku formálně působí 155 virtuálních mobilních operátorů (MVNO). Zdaleka tolik jich ale nezaznamenává ani Asociace poskytovatelů mobilních služeb, a to v seznamu APMS figurují i virtuálové již zkrachovalí, neaktivní nebo omezení na úzký tržní segment.

O skutečném počtu a významu mobilních virtuálních operátorů pro český trh vypovídají jejich tržní podíly: celkově necelých 7 %, bez majetkové účasti O2, T-Mobilu nebo Vodafonu pak pouhá 3%. Čísla představují  stagnaci až mírný pokles oproti r. 2016. Významné místo v mizivém tříprocentním podílu skutečných virtuálů zaujímají pouze Sazkamobil a Mobil od ČEZ. Desetiny procenta dokázali dohromady získat už jen virtuální operátoři se společným vlastníkem Terms a.s.: GoMobil, Šlágr Mobil a Relax Mobil.

Posledně jmenovaný Relax Mobil se podle vlastních slov soustřeďuje na "...lidi, kteří svůj telefon používají především pro surfování na internetu či občasné volání a nechtějí se tak zbytečně vázat k drahým paušálům." Orientaci operátora potvrzuje speciální bezzávazkový tarif #SosejDATA2000 nabízený v akci do 30.6.

Určitou nevýhodu tarifu #SosejDATA2000 představuje vyšší jednotková cena volání a SMS 2,5 Kč, cena LTE dat s rychlostí připojení až 20 Mbit/s je na český trh vcelku přívětivá. Patříte-li do výše zmíněné skupiny zákazníků a kladete důraz na slušnou podporu operátora (v r. 2016 průzkum ČTÚ mezi zákazníky vyhodnotil sesterský GoMobil jako nejvstřícnějšího operátora v ČR), tarif stojí za úvahu.