Opakující se akce po vzoru supermarketů. Tak nějak funguje v posledních 2 letech T-Mobile. Předražené tarify se slabými parametry zůstávají drahé i v akčních nabídkách, operátor recykluje staré tarify nebo je vylepšuje po nepatrných krocích. Oficiální ceník T-Mobilu slouží jako zástěrka výhodnosti dočasné nabídky. 

Od vypuštění pozměněného ceníku v dubnu 2017 se český T-Mobile předhání v akčních nabídkách. Po dva roky opakovaně spouští akce na vylepšené ceníkové tarify. Příklad si vzal ze supermarketů a diskontních prodejen, kde téměř nenajdete cenovku bez přeškrtnuté ceny s nápisem Sleva nebo Akce, 10 až 20% obsahu navíc apod.

Třeba akční tarif Mobil Data, který poprvé spustil v květnu 2017, prodává T-Mobile s krátkými přestávkami s volnými jednotkami už po dva roky. Ceníkový tarif Mobil Data se od té doby nezměnil ani o píď. Dalším příkladem může být ceníkový tarif Mobil S, k němuž T-Mobile v akci přidal volné SMS, také v květnu 2017. Máme ho po dvou letech zpátky jako údajnou exkluzivní nabídku.

T-Mobile vypustil i tarif Klasik se 2 GB dat namísto 100 MB nebo neomezený Mobil S Premium se 4,5 GB dat. Naposledy nás oblažil tarifem Mobil S bez závazku+. Ten nemá s ceníkovým tarifem Mobil S kromě části názvu společného nic: T-Mobile přidal neomezené SMS a 1 GB dat, zrušil závazek a přirazil si na 599 Kč. Platnost akce jeden a půl měsíce. Stejný tarif se závazkem T-Mobile nabídl poprvé rovněž v r. 2017.

Ač to tak na první pohled nevypadá, důsledkem manipulace cenami v akcích je udržování vysoké cenové hladiny pro české domácnosti. Ceníkové ceny T-Mobile nemění, zato k ceníkovému tarifu už po 2 roky přihazuje stále stejnou ohlodanou kost. Zaostávání v tarifech a infrastruktuře ČR přetrvává a mobilních dat poskytují operátoři co nejméně, asi jako v drzé reklamě na obrázku. Platíme za ně proto v Evropě nejvíc.