Výnosy T-Mobilu v ČR činí za tři čtvrtletí roku 20 miliard korun a meziročně vzrostly o 3,2%. Od začátku roku operátorovi přibylo 128 tis zákazníků na téměř 6,2 mil. O2 uvádí za stejné období setrvalý počet 4,9 mil zákazníků a tržby zvýšené o 0,6%  na 23 mld Kč. Vodafone zatím skromně mlčí.

Ve čtvrtek český T-Mobile oznámil ekonomické výsledky za první tři čtvrtletí letošního roku. Údaje o zákaznících mobilních, fixních a TV služeb shrnuje převzatá tabulka z tiskové zprávy operátora.

Druhá tabulka ukazuje finanční výsledky. Výnosy vzrostly na 20 mld při poklesu marže na stále mimořádných 40,6%. Tržby na zákazníka (ARPU) víceméně stagnují a drží se díky rostoucímu podílu drahých datových služeb.

O2 zveřejnilo své výsledky za první tři kvartály roku 24. října. Celkový počet mobilních zákazníků k 30. září se zastavil na 4,9 mil stejně jako před rokem, zvýšil se podíl zákazníků smluvních služeb. O2 předčí T-Mobile u fixních služeb: počet zákazníků DSL internetu činil 742 tis a O2 má řádově více uživatelů internetové televize.

Výnosy O2 za mobilní a pevné služby dosáhly 23 mld Kč při znatelně nižší ziskovosti než T-Mobilu, avšak stále vysokých 28% (EBIDTA marže). O2 na zákazníkovi získá v průměru 292 Kč za měsíc, zatímco T-Mobile 255 Kč.

Dobré finanční výsledky obou operátorů mají svou odvrácenou stranu: jejich ziskovost předčí i firmu Apple, jejíž výrobky a služby jistě levné nejsou. Dobrý telefon si ovšem vyberete i jinde. Výnosy T-Mobilu a O2 pocházejí z poloprázdných kapes českých zákazníků, kteří si kvůli oligopolu síťových operátorů moc vybírat nemohou.