Kabelový internetový operátor UPC snížil počet tarifů pro domácí připojení k internetu, u nižších tarifů navýšil rychlost stahování dat a upravil ceny nahoru o 30 Kč měsíčně. 300megabitový internet zlevnil o 170 Kč.

Kabelový operátor UPC nadělal trochu zmatku při novoročních úpravách cen internetových tarifů: v tiskové zprávě ukázal novinky s neaktuálními cenami a ani ceny na webu UPC novému ceníku od 8.1. zatím neodpovídají.

První tabulka ukazuje ceny operátora podle archivního ceníku z 1.12.2017, které platily do 7.1.2018. Vyšší ceny odpovídají tarifům bez závazku. Tarify s nižší cenou a časovým závazkem na 12 měsíců zahrnují tzv. věrnostní slevu (viz dále).

Ve druhé tabulce jsou aktuální ceny podle ceníku UPC platného od 8.1. 2018.

Předpokládejme, že skutečně platí nový ceník a nikoliv čísla na webu operátora. UPC nahradilo nejnižší tarif rychlejším, zvýšilo rychlost stahování dat ze 30 na 50 Mbit/s a zvedlo cenu o 30 Kč. Tarify Internet 100 a 200 spojil operátor do nového tarifu s rychlostí 150 Mbit/s a cenou o 30 Kč vyšší, než měl starý tarif 100 Mbit/s. Obojí lze označit za výhodné úpravy pro zákazníky, stejně jako výrazné snížení ceny 300megabitového tarifu o 170 Kč. Tarif s nejrychlejším připojením 500 Mbit/s podražil o 30 Kč, rychlosti stahování a odesílání dat zůstaly stejné.

Za pozornost stojí důsledky cen pro věrné zákazníky v posledním sloupci tabulky. Pokud UPC vypovíte smlouvu dříve než za 12 měsíců (tzv. věrnostní období, které se každých 12 měsíců automaticky obnovuje), operátor vám "doúčtuje zpětně rozdíl mezi již poskytnutou cenou služby ve věrnostním portfoliu a standardní cenou od pocátku probíhajícího věrnostního období", tedy cenu bez závazku v předposledním sloupci našich tabulek.