Modrý operátor nabízí v lednu a v únoru slevu 100 Kč/měsíc na pevné domácí připojení k internetu rychlostí 50 až 250 Mbit/s. V rámci programu Spolu pro stávající zákazníky O2 sleví ještě další stovku. Nedosáhnete-li na vyšší rychlosti připojení po drátě nebo optice, má v záloze bezdrátový internet 5G.

O2 dočasně snížilo ceny pevného připojení k internetu o stovku měsíčně bez ohledu na použitou technologii, avšak pouze pro tarify s rychlostí 50 Mbit/s a vyšší. Nabídka se tedy netýká základního tarifu Internet Optimal HD s 20 Mbit/s. Zákazníkům s mobilními službami nebo O2 TV sníží cenu celkem o 200 Kč, viz tabulka.

Zájemcům bydlícím mimo dosah rychlého drátového nebo optického připojení začal operátor nabízet nový typ bezdrátového internetu "5G" na přenosové frekvenci 3,7 GHz, kterou CETIN, jež síť pro O2 provozuje, údajně pokrývá už 200 tisíc potenciálních uživatelů. Rychlost je v tomto případě omezena na maximálních 100 Mbit/s.

Objednáte-li si 5G internet 50 Mbit/s, O2 vám na 6 měsíců poskytne rychlejší připojení až 100 Mbit/s. Údaje o délce trvání akce se rozcházejí: na webu u tarifu platí do 31. ledna, v tiskové zprávě O2 píše o konci února. Chyba? Asi jen "call for action," spěchat není proč. Tisková zpráva O2 v plném znění  je tady.

Podmínkou slevy je dvouletý úvazek, 5G modem vás teď přijde na 1499 Kč (dříve 1 Kč). Dokud O2 zájemcům o novou službu nenabídne, že za ně zaplatí i pokutu za časnější odchod od konkurence jako na Slovensku, moc smyslu časově omezená akce nedává.