Nápověda Volání doma a firma

Kalkulátor vyhledává nejvýhodnější hovorové tarify v národních sítích ČR pro jednotlivce a domácnosti nebo drobné podnikatele a malé firmy na místních internetových přípojkách (volání z internetu) a na pevných metalických a optických linkách operátorů s působností v celé ČR. Kalkulátor nezpracovává tarify místních a regionálních operátorů. Uváděné ceny jsou vždy s DPH.

Provolám na mobil

Odhadněte nebo zadejte podle vyúčtování. Běžná mobilní čísla začínají číslicemi 6 nebo 7.

Provolám na pevnou

Odhadněte nebo zadejte podle vyúčtování. Čísla v pevné síti začínají na 2, 3, 4 nebo 5.

Kdy voláte

Volání do vlastní sítě může být zvýhodněno, večer a o víkendech přímo v tarifu nebo po příplatku tarifním zvýhodněním. Zadejte proto svůj odhad rozložení volání v čase nebo nevyplňujte, doplníme obvyklé hodnoty.

Nezadáte-li vlastní rozložení volání v čase, předpokládáme obvyklé. Zohledňuje se způsob účtování tarifu operátorem (při různé tarifkaci podle směru se bere hodnota do méně výhodného směru).

Výsledek výpočtu

Po výpočtu se zobrazí prvních 5 nejvýhodnějších tarifů od nejlevnějšího k nejdražšímu, cena paušálu a útrata, kterou zaplatíte při zadaném provozu. Podrobnosti tarifu si zobrazíte stiskem tlačítka Více. Pro zobrazení, kolik zaplatíte u určitého operátora, který vás zajímá, použijte filtr Operátor.

Hovorné můžete porovnat z pevné linky při volání z internetu a po pevné lince nastavením filtru Volání ve výsledcích.

Pro nové uživatele pevných linek

Dostupnost hlasové linky na své adrese si ověříte u operátora O2 a UPC. T-Mobile a Vodafone domácnostem volání z pevné linky neposkytují, pouze větším firmám. Internetové volání funguje na všech přípojkách s internetem.