Nápověda Internet doma a firma

Kalkulátor vyhledává nejvhodnější internetové tarify pro jednotlivce a domácnosti nebo drobné podnikatele a malé firmy na pevných linkách technologiemi ADSL a VDSL, na kabelových přípojkách a mistním LTE připojení. Uváděné ceny jsou vždy s DPH.

Kalkulátor nezpracovává lokální bezdrátové sítě a optické přípojky k internetu místních nebo regionálních poskytovatelů. Tyto služby dostupné ve vaší obci najdete např. v katalogu Internet pro všechny: Zvolte kraj a vyberte v seznamu sídlo, kde hledáte místní alternativu připojení k Internetu doma/ve firmě. Po kliknutí na obec se vypíší lokální poskytovatelé internetu vč. informace o aktuálnosti údajů.

Objem přenesených dat není na místním připojení omezen (vyjma místních LTE tarifů, viz dále) a můžete volit z více rychlostí stahování. U základních služeb pro domácnosti a podnikatele operátoři uvádějí maximální nezaručenou rychlost, která není garantována a závisí na místních podmínkách, je však mnohem bližší realitě než u mobilního internetu.

Přípojky v řádu stovek korun za měsíc jsou poskytovány nejčastěji s agregací 1:50, tj. přípojnou kapacitu může dočasně sdílet až 50 uživatelů. Dražší přípojky pro firmy pracují s agregacemi 1:20 až 1:4 a s vyššími rychlostmi i ve směru od uživatele.

Operátoři T-Mobile a Vodafone účtují připojení odlišně podle toho, zda pevnou linku již používáte a budete ji používat  i nadále (tzv. tarify s pevnou linkou) nebo musí linku teprve zřídit, tj. pronajmout si ji obvykle od CETINu (tarify bez pevné linky). Do výpočtů zahrnujeme i místní bezdrátové LTE přípojky. Na rozdíl od pevných přípojek mají omezený objem dat, které můžete přenést.

Potřebuji

Zvolte požadovanou rychlost v Mbit/s. Pro běžné použití bývá dostatečná rychlost už 8 Mbit/s, doporučujeme 20 Mbit/s a vyšší.

Výsledek výpočtu

Po výpočtu se zobrazí prvních 5 nejvýhodnějších tarifů od nejlevnějšího k nejdražšímu, cena paušálu a útrata, kterou zaplatíte při zadaném provozu. Podrobnosti tarifu si zobrazíte stiskem tlačítka Více. Pro zobrazení, kolik zaplatíte u určitého operátora, který vás zajímá, použijte filtr Operátor.

Pro objednání tarifu stiskněte tlačítko Více, otevřete tím detail tarifu. Postupujte dále podle pokynů tarifonu.

Pro nové uživatele pevného internetu

Pro vyhledání dostupnosti služby použijte služeb O2, T-Mobile, Vodafone a UPC.