Bonerix, druhý největší virtuální operátor v ČR s více než 300 tisíci zákazníky, se k 1.6. změnil na O2 Family stejnojmenné společnosti O2 Family, s.r.o. Firma zůstává 100% dceřinnou společností O2 Czech Republic a.s. Pro současné zákazníky se nic moc nemění, těsnější navázání  na mateřskou firmu ale může být předzvěstí budoucích změn.

Bonerix byl úspěšný koncept virtuálního operátora O2, který předcházel i prvnímu virtuálovi O2 Bleskmobil. Své služby - na dřívější poměry s výhodnými cenami tarifů - nabízel velmi rozmanitým skupinám uživatelů. Mezi zákazníky Bonerixu tak patřili zaměstnanci O2, bank, hasiči, rybáři, státní správa, neziskové organizace, a co je důležité, i jejich rodinní příslušníci a spolupracovníci.

Bonerix byl chytrý projekt, který využíval na svou dobu výjimečných tarifů k oslovení větších skupin zákazníků. Exkluzivita a síť osobních vztahů uživatelů podporovaly nabalování dalších klientů až do současného stavu, kdy počet zákazníků přesahuje 300 tisíc. S postupem času se však výhodnost Bonerixu vyčerpala až do stavu z počátku roku (viz Bonerix mění ceny a pravidla hry), kdy došlo mj. ke zvýšení cen obou základních tarifů Mini a Maxi.

Ceny Mini a Maxi pod novou značkou O2 Family ukazuje tabulka a najdete je v naší databázi tarifů včetně rozšiřujících balíčků minut a SMS. Ceny zůstaly stejné jako u Bonerixu. Každá skupina uživatelů ovšem může mít podle své významnosti i výrazně nižší individuální skupinovou cenu. Existují desítky tarifních programů a uvedená tabulka pouze dokumentuje základní ceny, které může získat a vidí každý "oprávněný" uživatel po přihlášení na web O2 Family.

Existuje nějaký výhodný tarif O2 Family i v základním ceníku? Zajímavá je cena bezplatného volání ve skupině (VPN) za 29 Kč k tarifu Mini. Dříve i platilo, že volání do Bonerixu ze sítě O2 bylo považováno za volání v síti O2 (nikoliv opačným směrem) nebo že bylo pomocí SMS možné zapnout a vypnout datový paušál podle potřeby a Bonerix účtoval jen spotřebovanou část.

Ceny mobilního internetu na datové SIM odpovídají cenám internetu v mobilu k tarifu Mini v tabulce (vyjma 200 MB) a současně cenám O2 pro stávající zákazníky. Po vyčerpání FUP rychlost spadne do zón 64, 32 nebo 0 kbit/s podle typu provozu analogicky s O2. A chcete-li od O2 Family pevný internet, skončíte na nabídce O2 - v ceníku Family položku internet na doma nenajdete.