Červnovou novinkou v ceníku Vodafonu jsou dostupnější neomezené mobilní tarify Super a Premium 5G. Obě tarifní řady zahrnují neomezené volání a SMS a liší se rychlostí připojení k internetu. Ceny začínají na 599 Kč měsíčně. Z ceníku operátora zmizely rodinné tarify.

V nové nabidce Vodafonu platné od 1.6. naleznete jako dosud paušální tarify jak s omezeným množstvím minut a SMS (tarify Start), tak hlasové tarify neomezené. Stále je možné si vybrat i mezi omezeným objemem mobilních dat (Red Basic 4 GB od 397 Kč) a mezi neomezenými daty o různých rychlostech.

Operátor naopak zrušil zvýhodněné rodinné a podnikatelské tarfy pro více osob kombinující mobilní a fixní služby. Chcete-li balíček pro celou domácnost, sestavíte si ho sami, ovšem bez výraznější slevy.

Nové tarify Neomezený Super a Neomezený Premium 5G mohou používat domácnosti, podnikatelé a malé firmy bez rámcové smlouvy. Nezměněna zůstala nejvyšší řadu tarifů Red Maxi. Tarify existují ve 3 cenových hladinách podle tabulky s minimální cenou pro ty, kteří již používají fixní internet Vodafonu.

Zásadní rozdíl mezi řadou Neomezený Super a Neomezený Premium 5G je v rychlosti připojení. Ta je u tarifů Super omezena na 10 Mbit/s. Tarify Premium jsou bez rychlostního omezení a lze využít i budovanou 5G síť Vodafonu (teoreticky až 800 Mbit/s), navíc obsahují 1000 volných minut pro volání do zahraničí.

Vedle tarifů v tabulce představil Vodafone i tarif Neomezený Basic za 599 Kč (v ceníku není), kde je maximální rychlost dat ořezána až na 2 Mbit/s. Údajně tento tarif dodá jen 5 000 zákazníků postupem kdo dřív přijde, ten dřív mele. Otázkou zůstává, zda je o co stát: edice je tak omezená, že vám některé služby nepoběží vůbec nebo způsobem, který spolehlivě otráví.