Dceřiná společnost O2 a virtuální značka O2 Family změní od 1. března razantně svůj ceník. Uživatele tarifu Mini postihne citelné zdražení přidáním pár volných minut a špetky dat. Polepší si však uživatelé neomezeného tarifu Maxi, jehož cena se sice nezmění, ale dojde k podstatnému navýšení objemu dat. Úplnou novinkou bude tarif Mini plus.

Virtuální operátor O2 Family vydal nový ceník, který začne platit od 1.3.2016. Z ceníku je zřejmá snaha O2 Family o zvyšování výnosů růstem ceny a plněním nejnižšího tarifu Mini, který postupně podražil z původní 1 Kč/měsíc přes 29 Kč až na 99 Kč/měsíc, a udržet řídnoucí zákazníky s poddimenzovaným tarifem Maxi za 599 Kč,  u něhož operátor vrací nazpět 1,5 GB dat.

Skupinu uživatelů s nízkou spotřebou a kontakty v síti O2 má uspokojit zbrusu nový tarif Mini plus za 249 Kč/měsíc, který mj. dovoluje volat a posílat SMS do mobilní sítě O2 "zdarma". Všechny služby se uzavírají smlouvou na dobu určitou v délce trvání 12 měsíců.

Do 29. února lze ještě objednávat původní tarify Mini a Maxi. Novým ceníkem se řídí smlouvy s operátorem uzavřené od 1.3.2016. Smlouvy sjednané do 29.2.2016 se až do uplynutí smluvní doby poskytování služeb O2 Family řídí ceníkem a podmínkami platným od 1.1.2016 pro původní tarify.

Uživatelé s původním tarifem Maxi s 200 MB dat budou moci od 1. března požádat o změnu na nový tarif Maxi s 1,5 GB dat. Uživatelům tarifu Mini, kteří s navýšením ceny z 29 na 99 Kč nesouhlasí, stačí neprodloužit smlouvu.

Pozor na její automatickou prolongaci. Ve smyslu Všeobecných obchodních podmínek O2 Family je operátorovi třeba nejpozději do 15 dnů před skončením závazku potvrdit, že trváte na ukončení a sdělit mu, co si přejete se svým telefonním číslem provést.