Tarify Vodafone Neomezený One jsou prvními datově neomezenými mobilními tarify na trhu, které si lze předplatit. Přínášejí výhody především operátorovi, když jejich parametry a ceny víceméně kopírují nedávno představené tarify Basic+, Super+ a Premium+.

V ceníku Vodafonu z 20.6. se poprvé objevily neomezené předplacené tarify Vodafone Neomezený One, viz tabulka. Nyní je operátor začal aktivně nabízet a vydal i tiskovou zprávu. Co nového vedle tichého zdražování tarify Neomezený One přinášejí?

Jde o první datově neomezené mobilní tarify, které se předplácejí. Operátor uvádí tyto výhody: "Okamžité zřízení mobilního tarifu kdekoliv, kdykoliv, žádné závazky a výdaje pod kontrolou. Díky nové aplikaci Vodafone One máte telefonní číslo do 5 minut, protože si lze snadno vyřídit eSIM. Nepodepisuje se smlouva, nepředkládá občanský průkaz."

Operátorem vzývaná flexibilita a pohodlí jsou nicméně přehnaná tvrzení: "S předplatným máte své výdaje pod kontrolou. Nečekají na vás žádné nečekané výdaje. Platby probíhají automaticky, nemusíte každý měsíc řešit placení Vyúčtování." Jako by to neplatilo i pro paušálně hrazené tarify, které jsou v kombinaci s dalšími službami operátora navíc výrazně levnější.

Spíš než výhody pro zákazníky tak tarify One představují výhodu pro Vodafone zvýšením cenové úrovně a úsporou nákladů. Operátor nyní může také lépe oslovit náročnější zákazníky s předplacenkou. Předplacené tarify Neomezený One nejdou jako paušály kombinovat s fixními službami k získání slevy a přes svůj neomezený název mají vedle snížené rychlosti připojení omezený roaming, volání do zahraničí a další služby. Podrobněji o všech omezeních zde a obchodní podmínky najdete tady.