T-Mobile coby vlastník mobilní značky Kaktus nabízí děravé tarify Neřešto za 300 a 400 Kč měsíčně v nové úpravě. Po vyčerpání volných dat (s již omezenou rychlostí) sice internet běží dál, ale nižší, desetinovou rychlostí.

V půlce letošního roku nabylo účinnosti rozhodnutí Evropského soudního dvora o zákazu nabízení speciálních datových balíčků určených pouze pro vybrané typy datových služeb, např. pro přístup k sociálním sítím nebo streamovanou hudbu a video. T-Mobile proto musel tarify Neřešto zrušit. Nyní je nahradil novými stejnojmennými tarify, také děravými jako řešeto. Podrobnosti obou tarifů si zobrazíte kliknutím na obrázek.

Nové tarify Neřešto se tváří na první pohled přitažlivě a budí zdání datově neomezeného tarifu. Streamované video ale fungovat nebude, na to je rychlost 2 Mbit/s příliš nízká - potřebné minimum pro spolehlivé fungování je cca 5x vyšší. Vezmeme-li do úvahy i málo volných minut a SMS, máme před sebou dva cíleně zmrzačené tarify růžového operátora schovaného pod značkou Kaktus. Představují ovšem hrozbu pro nezávislé virtuální operátory - takový tarif nedokáží kvůli omezením od  O2, T-Mobilu a Vodafonu nabídnout.

Podobné tarify? T-Mobile silně propaguje tzv. trvalé mobilní připojení Pořád Online. Po vyčerpání pár drahých gigabytů rychlost spadne na pouhých 256 kbit/s. Vodafone má pro změnu neomezený tarif s "neomezenými" daty za 599 Kč, ale s rychlostí jen 2 Mbit/s, stejnou, jakou mají neomezené tarify Neřešto.

Plnohodnotné mobilní tarify pro domácnost za rozumnou cenu byste zkrátka v zemi s nejdražšími mobilními tarify hledali marně, jsou vyhrazeny jen firmám a úřadům. Ale i na tom už T-Mobile pracuje - zvýší ceny o takřka 11%.