Virtuální mobilní operátor Mobil od ČEZ přijde od 1.8. s novou nabídkou tarifů, dokonce i neomezených. Vyjma neomezených dat, ta zůstávají doménou mobilních operátorů. Ani nižší ceny nepřesvědčí.

ČEZ, virtuální operátor v síti O2, od 1. srpna výrazně mění ceník mobilních služeb. Obecně ceny klesnou a na českém trhu výjimečnou událostí je nabídka tarifů pro neomezené volání a SMS s daty.

Potíž je v tom, že neomezené tarify ČEZ nabídne za vysoké ceny (viz tabulka) a s několikaletým zpožděním. Proč si např. kupovat neomezenku s 800 MB dat za 399 Kč od dodavatele elektřiny, když ji nyní za tři stovky dostanete s 1 GB dat přímo od mobilního operátora? ČEZ alespoň ceník po letech zpřehlednil.

Pro někoho může stále být zajímavý i tarif Volání 0 za 19 Kč měsíčně bez volných jednotek s minutou volání za 2,9 Kč a SMS za 1,5 Kč, rozšiřitelný o 300 - 2048 MB od 69 Kč měsíčně. ČEZ nově zařadí i samostatné datové tarify zahrnující dražší volání za 3,9 Kč/min a SMS za 1,9 Kč, bez volných jednotek. Se 3 GB dat budou stát 199 Kč a s 20 GB 449 Kč.

Soudě podle nového ceníku ČEZu, ceny služeb i velkých virtuálních operátorů zůstanou v ČR oproti zahraničí stále násobně vyšší a nekonkurenceschopné ve srovnání s místními mobilními operátory. Nemění na tom nic ani pokles cen u ČEZu.