Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil prodej mobilního operátora SAZKAmobil společnosti Vodafone.

Virtuální mobilní operátor SAZKAmobil se letos definitivně stane součástí společnosti Vodafone. Ta v prosinci 2023 podepsala smlouvu o koupi s českou loterijní jedničkou, společností Sazka, a aktuálně transakci schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pro zákazníky SAZKAmobilu, kterých má operátor v České republice přes 200 tisíc, se hned nic nezmění. Až dosud firma využívala mobilní síť Vodafonu. Uživatelé budou moci dál využívat více než 7500 prodejních míst s terminálem Sazky pro dobíjení kreditu na předplacených kartách, platby vyúčtování a nákup SIM karet. Zůstane jim účet a budou využívat zákaznické centrum SAZKAmobilu.

K tomu zopakujme, že končí největší nezávislý virtuální operátor v ČR. Uzavírá se éra hraní si na virtuální operátory, kterou péčí ČTÚ zákazníci prohráli na celé čáře. Po prodeji SAZKAmobilu zůstane na trhu pouze nejmocnější česká firma ČEZ. Se zoufalým tržním podílem začínajícím za desetinnou čárkou a stejně zoufalými cenami, po 10 letech pilování spolupráce s PPF, s dvojnásobnými až trojnásobnými cenami, než které zaplatíte v Německu, Rakousku, Polsku, Itálii, Francii nebo ve Španělsku.

Tržní podíly zbylých nezávislých virtuálů zůstanou nicotné a podobně jako SAZKAmobil nejspíš skončí i největší z malých, GoMobil. Zbudou jen klamavé značky (viz SAZKAmobil) trojky mobilních operátorů O2, T-Mobile a Vodafone, jalový ČTÚ a promonopolní ÚOHS.