Nový ceník SAZKAmobilu platný od 16.1. nepřináší nic zásadně nového. Operátor sice přidal několik paušálních tarifů, ale za neatraktivní ceny. SAZKAmobilu je asi souzeno zůstat pouhým poskytovatelem předplacených karet pro Vodafone, v jehož síti působí.

Přehled nových cen a tarifů SAZKAmobilu, počtem aktivních SIM karet největšího virtuálního operátora v Česku, potvrzuje dlouholetý trend: SAZKAmobil má drtivou většinu zákazníků pouze na předplacených kartách, jejichž tarif je relativně výhodný. Paušálně hrazené tarify na fakturu nebodují a nezmění to ani novinky v ceníku SAZKAmobilu uvedené v tabulce a v našem srovnávači.

Virtuální operátor novinkami vyplnil mezery mezi původními tarify. Nazývat takovou úpravu novou generací tarifů je přitažené za vlasy, viz tisková zpráva SAZKAmobilu.

Obsahově bohatší tarify SAZKAmobilu se jako obvykle nevyrovnají tarifům mobilních operátorů. Srovnáme-li ceny v novém ceníku s nižšími paušály jiných českých virtuálních operátorů Emtéčka, Kaktusu nebo GoMobilu, nové tarify SAZKAmobilu na ně také nestačí.

Není to vina operátora, ale Vodafonu, v jehož síti SAZKAmobil působí, a který aktuálně sám zdražuje o 9%. Máte-li silné nervy, prohlédněte si pro srovnání tarify italských virtuálních operátorů. Snáz posoudíte, zda čeští mobilní operátoři musí zdražovat nebo jen dál ždímají zákazníky. Každý se ovšem může rozhodnout, zda předražené tarify opravdu potřebuje nebo přejít na nižší tarify či ke konkurenci.