Vodafone zavádí sadu datových balíčků pro vybrané aplikace se složitými pravidly užití, které by měly zákazníkům zajistit trvalý přístup k sociálním sítím, chatování, stahování hudby a videa. Namísto slušných datových tarifů za přijatelné ceny, o jejichž využití si každý rozhoduje sám.

Vodafone včera oznámil spuštění první várky služeb, které zákazníkům umožní podmíněně neomezené využívání sociálních, chatovacích, hudebních a video služeb, tzv. Vodafone Pass. Skládá se ze čtyř datových balíčků: Social Pass, Chat Pass, Music Pass a Video Pass.

První dva už mají stanovený obsah, fungují od včerejška a jsou po 99 korunách za kus a měsíc. Zbylé dva Music Pass a Video Pass na svůj obsah a cenu v ČR teprve čekají a budou spuštěny 15.11.

Chat Pass podporuje aplikace WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram, Vodafone Message+ a umožní využívání těchto aplikací (bez nich nelze) bez počítání dat na posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, hlasových zpráv, dokumentů a souborů. Social Pass podporuje Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Dovoluje neomezené využívání těchto aplikací na sdílení zážitků, obrázků, videí a textů. Nabídka aplikací se v budoucnu může měnit či rozšířit - možná podle toho, která firma dá Vodafonu víc.

Samotné balíčky Vodafone Pass nekoupíte. Musíte mít tarify Naplno, Red LTE, Red+, Smart, Start 100/200 a 500 minut nebo #jetovtobě, předplacené karty s balíčky Komplet nebo tarify Red Profi pro firmy, všechny s nespotřebovanými daty. U rodinných tarifů Red+ mohou za cenu jednoho balíčku využívat službu všichni.

Po vyčerpání dat z běžného - či univerzálního, jak hezky říká Vodafone - datového tarifu na jinou datovou komunikaci a jinak než prostřednictvím povolených aplikací zákazník nemůže zaplacené balíčky Vodafone Pass používat. Musí si dokoupit univerzální data. Pozor proto na odkazy a přesměrování na nepodporované služby.

Levné, jednoduché, transparentní a neutrální, že. Úplné podmínky povedené služby Vodafonu zde.