Ceníky virtuálního operátora GoMobil udávají nižší ceny objemnějších datových balíčků než balíčků s menším objemem dat. Ceny dat k mobilním tarifům GoMobilu poklesly a jsou pro uživatele se slabší spotřebou vhodnější než podobné tarify velkých mobilních operátorů.

Pohled do ceníku GoMobilu z 1.října odkrývá nižší ceny mobilních dat v návaznosti na hlasové tarify a jedno překvapení. Vysoká variabilita a škála tarifů plus neobvyklé rozdíly v cenách však mohou zájemce zaskočit. Ještě štěstí, že ceny zákazníci loví často na webu a nejdou přímo do ceníků operátorů jako my.

GoMobile nabízí tři řady mobilních tarifů s daty za různé ceny: Na míru, Ringo a Malá/Velká Data. Letitá řada Na míru zákazníkovi dovolí namíchat si vlastní směs minut, SMS a mobilních dat. Novější řada Ringo má sice přednastavené objemy hovorových jednotek, ale lze vybírat z dlouhého seznamu datových balíčků. Poslední kategorie přináší jen data v ČR. Rychlosti jsou pro všechny tarifní řady stejné a dostatečné, 20/6 Mbit/s.

Blíže se podíváme na data k tarifům Ringo, která skýtají slíbené překvapení. Naše tabulka neukazuje všechny datové balíčky (končí na 21 GB), jen výřez z větší tabulky. O to víc udeří do očí ceny za 2,5 GB a 3,5 GB dat: vyšší objem je levnější než nižší. Podobný rozdíl je mezi 6 a 7,5 GB, vyšší balíček je zase levnější. Proč ho tedy nekoupit, že? Zajímavá, i když hodně neobvyklá taktika.

Nové  tarify GoMobilu jsou každopádně alternativou k přepáleným tarifům O2, T-Mobilu a Vodafonu, kteří by nejraději prodávali neomezené tarify za vysoké paušální ceny. Ani jedno většina spotřebitelů  nepotřebuje.