Virtuální operátor Mobil od ČEZ vydává nový ceník služeb platný od 1. března. Od ceníku ze září minulého roku se liší nepodstatně. Operátor zachoval slevy na mobilní data v případě, že si zákazník koupí balíček minut. Zvláštní jsou neomezené tarify pouze do jedné ze sítí mobilních operátorů za 300 Kč měsíčně.

Národní producent, distributor a obchodník s elektřinou a plynem ČEZ provozuje mj. služby virtuálního mobilního operátora v síti O2. O Mobilu od ČEZ jsme dlouho nepsali, ač loni změnil a zpřehlednil ceník, takže napravujeme.

Nový ceník platný od 1. března zaznamenal jen nevýznamné úpravy, důležité ceny se oproti loňsku nezměnily. Mobil od ČEZu dál nabízí skládačku minut, SMS a internetu na míru. Po vyčerpání balíčků zaplatíme 2,9 Kč/min a 1,5 Kč/SMS.

Pokud si nekoupíte žádný balíček minut, platí běžná cena mobilních dat v ceníku. Při zakoupení balíčku minut dostanete na data slevu od 70 do 150 Kč měsíčně, takže namísto např. 300 Kč za 1 GB nebo 600 Kč za 5 GB uhradíte 150 Kč a 480 Kč. I po slevě zůstává cena přemrštěná.

Na stránkách ČEZu najdete též rádoby tarify pro seniory, studenty nebo rodiny či podnikatele. Ceny mají stejné jako pro každého a netřeba jim věnovat zvláštní pozornost, leda pro zasmání: tarif Když stačí SMSky se 40 SMS je prý vhodný pro seniory a podnikatelský tarif je Pro šéfa, který podle ČEZu zřejmě nepotřebuje SMS.

Pozoruhodné jsou i tarify v následující tabulce z ceníku operátora:

ČEZ nabízí, že si můžete zaplatit neomezené volání a SMS pouze do sítě O2, T-Mobilu či Vodafonu za měsíční paušál 300 Kč. Nakolik jde o žádané služby, nevíme. Co víme bezpečně, je nesmyslně vysoká cena a že podobné tarify do soudobých ceníků nepatří.