Virtuální mobilní operátor GoMobil přišel s novým ceníkem a v něm s nižšími cenami mobilního internetu. Nové tarify jsou přitažlivé pro zákazníky, kteří hledají mobilní služby šité na míru, s nižšími objemy dat do 0,5 - 1 GB/měsíc.

Virtuální operátor GoMobil (vlastník Terms a.s.) je jeden z mála virtuálních operátorů, kteří mají podíl na trhu, jež by stál za řeč. Novým ceníkem platným od 1.listopadu se GoMobil uchází o zákazníky, kteří si přejí mobilní internet za slušnou cenu, s rozumným pokrytím a dostatečnou rychlostí.

Nové ceny a balíčky dat se týkají především tarifů Na míru. Maximální rychlosti připojení jsou omezeny na do mobilu postačujících 10 a 20 Mbit/s v LTE síti. Výhodnost GoMobilu spočívá ve škále mobilních hlasových tarifů v kombinaci s menšími balíčky dat. I aktuálně nejlevnější neomezený tarif za 449 Kč má právě GoMobil.

GoMobilu ale neroste uživatelská základna. I po převzetí Relax Mobilu a Šlágr Mobilu před cca 2 lety a s nadstandardní podporou setrvává na 32 - 33 tisících zákazníků. GoMobil sice hraje dobře i se špatnými kartami, ale stále jen 3. ligu: v nedohlednu před ním jsou síťoví operátoři a daleko i společnosti O2 Family, Tesco Mobile nebo SAZKAmobil. Není to ani tak chybou operátora jako restrikcemi T-Mobilu, v jehož síti GoMobil působí, a nečinností regulátora trhu.

Pomohou GoMobilu nové snížené ceny datových tarifů? Snad ano, k udržení zákazníků. ČTÚ společně s ÚOHS a Ministerstvem průmyslu nechaly český telekomunikační trh a byznys virtuálních operátorů příliš dlouho na holičkách a jejich osud teď závisí na tom, zda regulátor trend zvrátí.