Minulý týden Telefónica spustila BLESKmobil s cenou 2,5 Kč/min za předplacené volání. Ceny hovorů z přeplacenek byly dosud 2-3x vyšší a na ceny BLESKmobilu proto zareagovali ostatní operátoři. Která z předplacených karet je nyní nejvýhodnější?

T-Mobile na BLESKmobil navázal Twist kartou s Voláním za 2,50. Cena je dočasná do 31.1. 2013. Po skončení akce zaplatíte tzv. Super sazbu 3,5 Kč/min. Ta ovšem platí pouze 1 nebo 4 týdny  (podle částky) po dobití, pak se volání prodraží na 5,9 Kč/min.

O2 má k BLESKmobilu již delší dobu tarif NA!DLOUHO, který umožňoval volat v síti O2 a na pevnou za paušál 12 Kč, tj. po 2. minutě zdarma. Do jiných sítí platíte za každou minutu hovoru 6 Kč.  Do 31.1. 2013 poběží u O2 ještě zimní akce s voláním v síti O2 zdarma 30 dnů již po 1. minutě volání. Podmíněno předchozím dobitím. Platí i starší výhoda nižší ceny 3,5 Kč/min pro nové karty O2 (např. NA!HLAS) po dobití.

Vodafone obnovil tarif Karta bez limitu s cenou 7 Kč za hodinový hovor (po 1. minutě zdarma) ve vlastní síti trvale bez dalších podmínek. Na nižší cenu volání 3,5 Kč/min se dostanete rovněž u Karty na míru Vodafonu. U ní musíte pravidelně dobíjet alespoň 300 Kč, jinak znovu platíte za minutu volání téměř dvojnásobek.

Naše doporučení: Vyhněte se guláši akčních nabídek operátorů s omezenou platností a kartám s přechodnými tarifními či jinými "výhodami" a "odměnami" po dobití. Volte raději jednoduchou a srozumitelnou kartu jako BLESKmobil. I když ani ta  není úplně bez chyby: Kredit platí jen 3 měsíce.