Virtuální operátor EriMobile začal od 1.11. účtovat mobilní připojení k internetu také podle rychlosti namísto objemu dat. Tarify Eri-LTE nemají objem přenesených dat omezovat. Nejnižší rychlost stahování je 0,5 Mbit/s a stoupá až k 20 Mbit/s. Ceny 198 - 1798 Kč/měsíc.

Na českém trhu nebylo dlouho k dostání datově neomezené mobilní připojení k internetu. Se zajímavou novinkou nyní přichází virtuální operátor EriMobile společnosti Český bezdrát s.r.o. Dohodl se s T-Mobilem na nabídce mobilního přípojení k internetu bez omezení objemu přenášených dat (žádné FUP).

Ze zjednodušené tabulky tarifů z webu operátora vidíme, že cenu určuje jen rychlost připojení. Za 198 Kč/měsíc pořídíte pro běžnou agendu dostatečnou rychlost 0,5 Mbit/s. Rychlostně je omezen i nejvyšší tarif Eri-LTE Max, ale už střední rychlosti dovolují sledovat mobilní TV a video.

Vysoká rychlost připojení, kterou ostatně žádný mobilní operátor není schopen vždy a všude zaručit, není pro valnou část uživatelů životně důležitá, tarify by mohly uspět. Strategie EriMobile připomíná pevné připojení k internetu, kde cenu také určuje rychlost spojení a v začátcích byl objem dat rovněž omezován. Podobnou a úspěšnou mobilní službu ale neznáme ze zahraničí, existuje?

Tarify Eri-LTE mají sloužit pro mobilní připojení tabletu nebo notebooku, zatím nelze volat. To se podle informace EriMobile nejspíš změní od 1.12., kdy má přibýt i možnost volání. Další zajímavostí může být, že mobilní hlasové a datové služby EriMobile dosud poskytoval jen v síti Vodafone, zatímco nová služba je provozována v síti T-Mobile.

Nové tarify EriMobile jsou bezzávazkové s výpovědní lhůtou 1, 3 nebo 6 měsíců. Cena připojení a zřizovací poplatek na délce výpovědní lhůty nezávisí.