SAZKAmobil nachystal nový Šťastný tarif 497 s 500 minutami a 5 GB dat, bez volných textových zpráv, za 497 Kč měsíčně. Fayn cílí na nenáročné zákazníky tarifem Tiny za 69 Kč s 25 volnými minutami a 25 SMS.

Počátkem roku se na trhu vynořily dva nové tarify. První pochází od virtuálního operátora SAZKAmobilu (síť Vodafone) a začne platit od 18.2., současně s novým ceníkem. Zákazníci si mohou pořídit další Šťastný tarif, tentokrát za 497 Kč, s 500 volných minut do všech sítí a 5 GB dat. Tarif SAZKAmobilu je znovu neúplný, chybí volné textové zprávy. Každá SMS proto stojí 90 haléřů a přikoupit balíček SMS k paušálním Šťastným tarifům SAZKAmobilu možné není.

Pro srovnání, 5 GB mobilních dat pořídíte levněji u Emtéčka (síť O2) za 275 Kč k hlasovému tarifu Mini, minuty i SMS musíte dokoupit, i formou jiného hlasového tarifu než Mini. Aktuálně nejvýhodnější úplný a neomezený tarif s 5 GB dat nabízí Vodafone za 777 Kč s bonusem dalších 2 GB v samoobsluze.

Příznivce předplacených karet a herního operátora SAZKAmobil možná potěší také vylepšená odměna za dobití 300 Kč a více, kdy mohou volat a psát za 1 Kč (dříve 1,5 a 1,3 Kč) nebo koupit 1 GB za 100 Kč v aplikaci SAZKAmobilu.

Virtuální mobilní operátor Fayn vypustil tarif Tiny, který je vylepšením staršího, už neprodávaného tarifu Small. Za 69 Kč dostanete 25 volných minut a 25 volných SMS, po vyčerpání zaplatíte 1,79 Kč za minutu a kus. Počítejte s minutovou tarifikací, tj. každá zahájená minuta hovoru se počítá jako celá. I tak se tarif Tiny řadí k lepším ve třídě pro zákazníky s nízkou potřebou volat a psát.