Virtuální operátor SAZKAmobil přidal nový tarif za 199 Kč měsíčně, nabízí poprvé neomezené volání a nově umožňuje také připojení k internetu přes síť 5G neomezenou rychlostí jak u paušálních tarifů, tak u předplacenek.

S koncem prázdnin a nastávajícím podzimem přišel největší nezávislý virtuální operátor SAZKAmobil s několika novinkami a akcemi.

Tarif s neomezeným voláním

Šťastný tarif 499 za 499 Kč měsíčně nyní nabízí vedle mobilních dat v objemu 5 GB také neomezené volání do všech sítí. Vylepšenou nabídku mohou využívat i stávající uživatelé, kterým je nová služba aktivována automaticky. Stinnou stránkou nabídky neomezeného volání je její omezená platnost do konce roku, kdy se má vrátit původní limit 1000 volných minut. Nezbývá než věřit, že jde o průzkum trhu či snahu zabránit ztrátě zákazníků a po vyhodnocení výsledků operátor ponechá neomezené volání trvale. Nechce-li skončit jen na předplacenkách jako náhrada Oskarty Vodafonu, v jehož síti působí.

Nový Šťastný tarif 199 obsahuje volné SMS

Čtveřici paušálních tarifů, které SAZKAmobil dosud nabízel, doplnil pátý Šťastný tarif 199. Je určen pro zákazníky, kteří mnoho neprovolají ani neprosurfují. Tarif obsahuje 100 volných minut do všech sítí, 1 GB mobilních dat, 30 volných SMS zpráv a SAZKAmobil ho nabízí za cenu 199 Kč měsíčně. Paušálním tarifům SAZKAmobilu dosud chyběly volné SMS - byly jen za příplatek - a Šťastný tarif 199 to má asi změnit. S 30 SMS ale díru do mobilního světa udělá stěží, když spoléhat jen na internetové komunikační platformy zákazníci stále nemohou.

5G internet v síti Vodafonu

SAZKAmobil je první virtuální operátor, který zákazníkům zpřístupnil síť 5G (další virtuálové mezitím následovali). Novinka platí automaticky pro všechny uživatele předplacených karet i paušálních tarifů SAZKAmobilu bez příplatku. Rychlost připojení k 5G síti není nijak limitována a bude prý záviset pouze na vytížení 5G sítě v daném místě a okamžiku. Jsme zvědavi na zkušenosti uživatelů. O tom, zda i 4G virtuální síť SAZKAmobilu poběží bez rychlostního omezení, jsme se nedozvěděli nic.