O2 dočasně zvýhodnilo cenu neomezeného mobilního tarifu pro mladé You Neo na 599 Kč měsíčně na úroveň prakticky stejného tarifu od Vodafonu. V akci do konce října (s trvalou platností snížené ceny) a jen pro nové zákazníky.

Ceny neomezených tarifů včetně neomezených, ale zpomalených dat pro mladé a studenty do 26 let nevycházely zatím u O2 nijak příznivě, nabídky konkurence od Vodafonu i T-Mobilu byly jednoduše lepší. Vodafone nabízí neomezené minuty, SMS a data s rychlostí 10 Mbit/s za 599 Kč, T-Mobile za 650 Kč, zatímco od O2 stál stejný tarif 749 Kč za měsíc. O2 proto od 1.9. sáhlo na 2 měsíce k dočasnému snížení ceny o 150 Kč a vyrovnalo tím cenu Vodafonu.

Uvedené neomezené tarify mobilních operátorů mají základní parametry stejné: neomezené volání, SMS a data rychlostí 10 Mbit/s, za MMS musíte zaplatit zvlášť. Liší se však podmínkami, za kterých je lze koupit a provozovat: Vodafone podmiňuje koupi studentského tarifu vlastnictvím studentského průkazu ISIC (stejných 599 Kč zaplatí i dospělí k fixnímu internetu), T-Mobile zvýhodňuje prvních 15 GB dat neomezenou rychlostí, zatímco aktivace zlevněného tarifu O2 je časově ohraničená s určením pro nové zákazníky.

Rozdíl je i v možnosti používání v zahraničí. Při použití neomezeného tarifu pro mladé v zóně EU máte od Vodafonu možnost čerpat bezplatně 13 GB dat (do konce roku 64 GB), u T-Mobilu 22 GB a u O2 35 GB.