Tarif pro neomezené volání úplně do všech sítí je pro řadu uživatelů přehnaná služba, často stačí mít trvalé spojení s rodinou a k tomu pár desítek volných minut a SMS kamkoliv. Potřebujete-li si volat a psát hlavně mezi sebou a prakticky bez omezení, nabízíme vám přehled tarifů, které to umožňují nejlevněji.

O mobilních tarifech pro rodiny jsme psali v listopadu loňského roku a předtím v červnu 2014. Od té doby se na trhu ledacos změnilo. V tomto článku chceme údaje aktualizovat a ukázat vám tarify, které sice nemusí mít rodinu přímo v názvu, ale i tak umožňují neomezenou a nezávislou komunikaci ve skupině za nevysoký měsíční paušál.

Za rodinný tarif zde budeme považovat takové paušální tarify pro jednotlivce, které dovolují neomezené volání rodinným příslušníkům nebo i neomezené zasílání SMS, aniž byste si museli přeplácet často zbytečný a drahý tarif s neomezeným voláním do všech sítí. Za rodinný tarif budeme považovat i každý paušální tarif s neomezeným voláním všem uživatelům ve vlastní mobilní síti. Zmiňované tarify naleznete pod záložkou Rodina v tarifonu.

Rodinné tarify jsme rozdělili na skupinu tarifů bez volných minut a textových zpráv do jiných sítí s účtováním podle skutečné spotřeby a na tarify, které v měsíčním paušálu zahrnují i volné minuty a SMS pro univerzální volání. Možnost neomezeného volání nabízejí i některé předplacené karty, ale jen na omezenou dobu po dobití účtu nebo jako rozšiřující balíček, a proto je zde nezmiňujeme.

Když potřebuje hlavně volat rodině - tarify bez volných minut a SMS

Nejlevnější mobilní volání v rodině nabízejí tarify virtuálů O2 emtéčko a O2 Family, již od 50 a 58 Kč/měsíc. Potřebujete-li si také často psát, nejlevněji pořídíte u +4U Mobile za 129 Kč/měsíc. Tarify O2 a T-Mobilu jsou citelně dražší a Vodafone levný paušální tarif s voláním zdarma v rodině/v síti nemá.

Když potřebujete volát a psát  i jinam - tarify s volnými minutami a SMS

Přejdeme-li k rodinným tarifům s volnými minutami a SMS, jako nejvýhodnější se jeví tarify GoMobilu V síti zdarma, které dostanete ve 2 variantách. Za celkem 200 volných minut + SMS a neomezené volání a SMS mezi sebou zaplatíte jen 220 Kč/měsíc (pozor, nabídka platí jen do 15.7., aktualizace: prodlouženo do 31.8.). Špatná volba nejsou ani tarify Lama Mobile: Spořivá lama zahrnuje ještě 180 volných SMS v síti a Chytrá lama 150 MB dat. Nebo tarif O2 za 349 Kč pokrývající mj. i volání na pevné linky.