Nejlevněji si letos v EU zavolají a přijmou hovor zákazníci O2 (3,5/1,5 Kč/min), virtuálního operátora Emtéčko (2/0 Kč/min) a Mobilu od ČEZ za 2,2/1,66 Kč/min. Cena dat v roamingu zůstává v EU vysoká a v zemích mimo EU s českou SIM kartou volat a používat internet snad ani nezkoušejte. Pomohou SIM karty lokálních operátorů a wi-fi.

Cestujete na prázdniny do zahraničí? Pak vám mohou přijít vhod údaje o nejnižších cenách roamingu v letošním roce, které jsme shrnuli do tabulek níže. Jako obvykle uvádíme ceny u síťových operátorů O2, T-Mobile a Vodafone a nejvýhodnější ceny, které můžete získat u virtuálních operátorů. Ceny roamingu O2 v EU jsou akční a platí do 30.9. 2015. Přidejte si i prázdninovou akci Mobilu od ČEZ s voláním v EU za 2,2 Kč/min ve stejném termínu.

U síťových operátorů O2, T-Mobile a Vodafone existují i speciální roamingové balíčky a tarify, např. O2 Volání bez hranic, T-Mobile Internet v zahraničí nebo Vodafone Roaming na den, které mohou být za určitých okolností i výhodnější než údaje v tabulce, ale přímé srovnání cen by bylo obtížné.

Volání v zahraničí s českými operátory

SMS a MMS v zahraničí s českými operátory

Mobilní internet v zahraničí s českými operátory

Potřebujete-li v zahraničí více dat, doporučujeme pořízení místní SIM. Dobrý přehled najdete zde. Vyhněte se volání a použití mobilního internetu na české SIM kartě při cestách mimo EU - ceny jsou z kategorie šílených, za 1 MB dat můžete zaplatit i 300 Kč! Místní wi-fi nebo SIM karta bude vůči vaší peněžence šetrnější. V některých zemích EU, např. v Chorvatsku, pořídíte od místních operátorů i výhodné jednorázové hlasové a datové balíčky pro turisty.