V pátek 18. června T-Mobile spustí akci Sportovní léto s neomezenými mobilními daty zdarma. Bez dat a mobilu se prý hýbat nedá. Aby se na podzim hýbaly kšefty?

Mobilní operátoři se usilovně snaží natlačit zákazníky do vysokých a neomezených datových paušálů, kde - na rozdíl od volání a SMS - zatím nenarazili na přirozený strop spotřeby. T-Mobile tak za pár dní spustí akci Sportovní léto neboli balíček neomezených dat na léto zdarma pro domácnosti, firemní zákazníky i uživatele předplacených karet s aktivními daty.

Česko je prý zaseknuté a rozhýbat ho má podle operátora sportování s mobilem v ruce. Některým mobilům se kvůli velikosti přezdívá pádlo, zkuste tedy kanoistiku. T-Mobile to samozřejmě nemyslí vážně, jen jeho marketing stvořil absurdní povídačku o sportu:

„Strávili jsme půl druhého roku v online prostředí a naše děti v intenzivní společnosti displejů a obrazovek. Proto jsme se rozhodli Českou republiku vyzvat k aktivitě. Tak, jako jsme ji před dvěma roky rozdatovali, chceme ji letos rozpohybovat. Navíc nás čeká léto ve znamení olympijských her. S neomezenými daty z našeho nejnovějšího Sportovního balíčku tak můžeme v létě všichni sportovat, ukládat si nebo sdílet data o našich aktivitách, a zároveň nám neunikne žádné z našich želízek v tokijském ohni. S mobilními daty bude mít každý svou sportovní apku po ruce a věřím, že se nejen díky olympiádě v létě všichni vrátíme do formy.”

Říká se, že hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere. Jenže T-Mobile si od akce slibuje podzimní příliv platících zákazníků a udržení nehorázně vysokých cen. Zákazníci by přišli sami. Stačilo by neúčtovat v Česku 2-4x vyšší ceny než v Polsku nebo v Rakousku.