Už za měsíc zaplatí zákazník Tesco Mobile za minutu hovoru 3,9 Kč a za SMS 2,9 Kč místo současných 3 a 2 korun. Navýšení cen představuje vysokých 30 a 45%. Další změny v ceníku přinese nový tarif s neomezeným voláním a SMS za 399 Kč měsíčně nebo odstranění neomezeného tarifu s 6 GB dat.

Čeští mobilní operátoři postrkují zákazníky předplacených služeb k ziskovějším paušálně hrazeným tarifům a k automaticky obnovovaným balíčkům služeb. Jedním z oblíbených způsobů je vysoká jednotková cena volání a SMS. O2 kupříkladu účtuje za minutu volání 4,9 Kč, T-Mobile 3,9 Kč a Vodafone až 3,5 Kč. Mnohem levněji si pomocí předplacené karty zavoláte u virtuálních operátorů jako je Open Call (za 1,8 Kč), GoMobil (za 1,9 Kč), Oskarta za 2 Kč/min a řady dalších.

Už tak drahý virtuál Tesco Mobile (nyní 3 Kč/min, 2 Kč/SMS) ve společném vlastnictví O2 a Tesca od března ještě přitvrdí o 30% za hovory a 45% za SMS. Postupuje tak ve stejném duchu jako mobilní operátoři při tlaku na zákazníka na přechod k měsíčním balíčkům a paušálním tarifům. Za velmi vysoké ceny a proti obvykle levnějším jednotkovým cenám u jiných virtuálů. Vysoké jednotkové ceny mají i zahraniční operátoři, jenže zákazník se může uchýlit k paušálům za slušné ceny. Taková možnost v Česku není.

Vedle zdražení zmiňuje ceník Tesco Mobilu od 6.3. také nový tarif Neomezeně za 399 Kč měsíčně (bez dat). Z ceníku naopak zmizel tarif Neomezeně s 6 GB, který lze při pravidelné měsíční platbě platební kartou dosud pořídit za 499 Kč měsíčně. Z nového ceníku není zřejmé, zda bude Tesco Mobile i nadále tento typ slev poskytovat. Tarif Neomezeně s 3 GB dat zdraží ze současných 599 na 699 Kč ve stylu za víc peněz míň muziky.

V oznámení o změnách Tesco Mobile píše mj. o právu zákazníka na ukončení smlouvy (povinnost plyne ze zákona): "Závěrem si Vás dovolujeme informovat, že nebudete-li s výše uvedenými změnami smluvních podmínek Tesco Mobile, které nejsou administrativní povahy nebo nebyly provedeny na základě změny právní úpravy, souhlasit, máte právo do 6. 3. 2024 ukončit svou smlouvu o poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací, kterou jste se společností Tesco Mobile uzavřeli, a to bez jakékoliv sankce."

Nabízí se vzít operátora za slovo a poohlédnout se po novém poskytovateli mobilních služeb u konkurence.