Ceny mobilních datových tarifů se za celý rok 2017 vůbec nezměnily a zůstávají vysoké. Chcete-li nižší, nezbývá asi než se řídit radou bývalého náměstka a současného poradce ministra průmyslu pana Bokštefla a odstěhovat se do Polska.

Zajímají vás datové mobilní tarify? Projděte si aktuální shrnutí cen O2, T-Mobilu a Vodafonu. Zpracovali jsme ho k 15.12.2017 a ceny porovnali s rok starými z 15.12. 2016.

Možná si přitom vybavíte datové jaro, které počátkem roku věštil ČTÚ. Nebo ÚOHS, který konkurenci rovnou odmítl zkoumat či lži a nářky APMS o cenách a státní represi nebohých operátorů. Připomeňte si letošní zákonné úpravy, které prý s cenami opravdu, ale už opravdu pohnou. Naposledy nám jeden z 11 náměstků ministra průmyslu pan Ondroušek zvěstoval, že pravá konkurence vypukne 1.2. 2018, kdy začne platit 10denní výpovědní lhůta.

Jenže. Za celý rok 2017 se nestalo s cenami mobilních dat nic! Porovnejte dvě tabulky níže. Jsou na chlup stejné až na datum, ke kterému se údaje vztahují.

V prvním sloupci máme pod sebou vždy dvě různé ceny za stejný objem dat. Ta první, nižší, je určena pro zákazníky operátora s hlasovými službami a/nebo se závazkem na 24 měsíců. U Vodafonu uvádíme dva sloupce proto, že má dokonce systém trojích cen: pro cizí zákazníky bez časového závazku (nejvyšší ceny, poslední sloupec), pro cizí se závazkem a pro své uživatele se závazkem na 24 měsíců (nejnižší). Legenda k tabulkám:

  • Objem dat 3 - 5 GB: O2 5 GB, T-Mobile 3 GB, Vodafone 4 GB
  • Levnější tarif: O2 závazek na 24 měsíců, T-Mobile uživatel hlasových služeb, Vodafone různé ceny se závazkem na 24 měsíců a se závazkem+hlasovým tarifem
  • Rychlost stahování dat: O2 150 - 300 Mbit/s, T-Mobile do 10 GB 42 Mbit/s, od 10 GB 225 Mbit/s, Vodafone přes povinnost uloženou ČTÚ údaj v ceníku neuvádí

Je v ČR k mání levnější mobilní internet? Prohlédněte si TOP tarify. Stačí přikoupit hlasový tarif za 4 Kč/měsíc a můžete také volat a posílat SMS, v síti zdarma. Bez závazku.