Lama Mobile zvýhodnila volání ve vlastní síti. Koupíte-li si jeden z tarifů Spořivá lama nebo Chytrá lama, za stejnou cenu jako dříve, můžete volat v síti Lama Mobile zdarma. Zvýhodnění firma kompenzuje smlouvou na 24 měsíců a změnou tarifikace. Nová nabídka je při častém rodinném telefonování výhodnější než původní.

Virtuální operátoři stále hledají cesty, jak zatraktivnit své tarify. Lama Mobile v novém ceníku platném od 3. dubna provedla následující úpravy: U tarifů Spořivá lama a Chytrá lama znevýhodnila vteřinové účtování v balíčku volných jednotek na účtování celé první minuty a pak po vteřinách. Druhá úprava spočívá ve využití časového závazku na 24 měsíců.

Výměnou dostanete neomezené volání v síti za nezměněnou cenu měsíčního paušálu. Chcete-li tarif bez závazku, připlatíte si 100 Kč/měsíc. Podívejte se na zjednodušenou tabulku převzatou z ceníku operátora.

Výsledné tarify mohou být výhodné pro rodiny, jejichž členové si potřebují mezi sebou hodně volat. Bonus volání v celé síti namísto jen v rodině je nepatrný, neboť pravděpodobnost, že se náhodně dovoláte na dalšího uživatele Lamy, je jen pár desetin procenta.

U majoritních síťových operátorů je podle statistik šance spojit se s účastníkem ve stejné síti zhruba stonásobná. To by mohlo znamenat, že jejich tarify s volným voláním v síti budou za ceny Lamy výhodnější. Vezmeme-li ale základní tarify O2, T-Mobilu a Vodafonu, obecně výhodnější nejsou, protože nedostanete žádné volné (a drahé) minuty pro volání do cizích sítí. Cena tarifů s volnými minutami je pak u nich 2x vyšší než u Lamy.

Voláte-li jen mezi sebou a neobáváte se virtuálních operátorů O2, kteří v poslední době zvyšují ceny nebo zavírají krám, najdete nejlevnější řešení u tarifu Emtéčka Flexi tarif VPN za 50 Kč/měsíc nebo u Bonerixu s tarifem Mini+Spolu za 58 Kč/měsíc, obojí bez volných jednotek do cizích sítí.

Dobré řešení pro rodiny je tarif City Mobile Rodina v síti Vodafonu. Pro 4 členy rodiny stojí celkem 449 Kč/měsíc a mohou si mezi sebou volat zdarma a rozdělit si 200 volných minut a 100 SMS.

Nechcete-li hledat nejvhodnější rodinný tarif jen namátkově, použijte naši rodinnou kalkulačku pro každého člena rodiny a výsledky pro daného operátora jednoduše sečtěte.