Virtuální operátor O2 Bonerix upraví od ledna 2015 obchodní podmínky a ceny obou základních tarifů Mini a Maxi. Levnější Mini bude za 29 Kč místo 1 Kč/měsíc. Za Maxi zaplatíte o cca 100 Kč víc než dosud kvůli rozšíření tarifu o 200 MB dat a neomezené SMS. Ceny tarifů Bonerixu se dál přibližují cenám O2 a trhu.

Virtuální operátor Bonerix, 100% dceřinná společnost Telefóniky/O2, patří k vůbec největším virtuálním operátorům v ČR. Poskytuje služby stovkám tisíc uživatelů v "určených skupinách se zaměstnaneckými programy a ve vybraných uzavřených komunitním skupinách". Účastník služeb Bonerixu může připojit i rodinné příslušníky a aktivovat až 5 SIM karet.

V říjnu uzavřel Bonerix své stránky pro širší veřejnost, takže na ně lze vstoupit až  po zadání unikátního kódu oprávněného účastníka nebo po vložení jeho telefonního čísla. V lednu se změní také obchodní podmínky a začne platit nový ceník.

Bonerix nyní nabízí 2 hovorové tarify Mini a Maxi doplněné balíčky minut, SMS a dat. Rozdíly v současných a budoucích cenách a v obsahu tarifů ukazuje tabulka. Smlouva se uzavírá na rok.

Od ledna už tarif Mini nebude za korunu, ale za měsíční paušál 29 Kč. Maxi zahrne neomezené SMS a 200 MB dat, což se projeví v nové ceně vyšší o cca 100 Kč. Sniží se naopak ceny vyšších datových balíčků o plus minus 50 Kč, skončí ale účtování jen poměrné části poplatku při aktivaci a deaktivaci dat (pro volání bude výhoda platit dál). Podbarvené buňky tabulky ukazují zároveň ceny rozšiřujících balíčků dat k tarifu Mini a mobilního internetu LTE na samostatné datové SIM kartě.

Nové tarify Bonerixu se sbližují s cenami O2 a trhu a nepředstavují už takovou výhodu jako dříve. Zda a kdy se nové ceny dotknou současných uživatelů se teprve ukáže, změna je pravděpodobnější u tarifu Mini.

Chcete se k Bonerixu připojit? Podle smluvních dokumentů operátor uzavře smlouvu o poskytování služeb elektronických komunikací s každou třetí osobou, která se identifikuje unikátním kódem a prohlásí, že unikátní kód získala se souhlasem oprávněného účastníka.