Program slev a výhod T-Mobile Magenta 1 připoutává domácnost k jednomu operátorovi. Koncept může být výhodný pro zákazníky i operátora, žádná sleva ale není zadarmo. Propojení paušálních tarifů s různými časovými závazky a staršími slevami pod jeden účet a omezený výběr drahých služeb se nemusí každému líbit ani vyplatit.

Nedávno jsme upozornili na možnost získání nižších cen sjednocením služeb u vybraného operátora. T-Mobile se nyní pochlubil přehledným programem slev a výhod pro zákazníky z řad domácností pod názvem Magenta 1. Sestěhováním až tří typů služeb - hlasových, internetových a televizních - pod jeden rodinný účet získá domácnost slevy na tarify, data navíc, přednostní přístup k podpoře operátora a další drobné výhody.

Vše, co Magenta 1 nabízí, shrnuje tabulka níže převzatá od T-Mobilu. Magenta má 4 stupně zapojení účastníků v závislosti na počtu služeb, které odebírají. Pro Magentu Malou stačí 2 služby s měsíčním paušálem alespoň 399 Kč, pro Střední 3 služby, pro Velkou 4 a konečně pro Magentu Největší musí domácnost používat nejméně 5 služeb operátora. Maximální sleva činí 25% a je podpořena sdíleným balíčkem 15 GB mobilních dat.

Podmínky pro získání výhod a slev T-Mobile Magenta 1 (musí platit všechny současně):

  • Tarify jsou uvedeny v seznamu kompatibilních služeb operátora
  • Služby jsou aktivní (nejsou pozastaveny apod.)
  • Všechny služby jsou aktivovány na jedno rodné číslo

Další podmínka znamená, že vyměníte jednu slevu za druhou, Magenta tak pro některé může znamenat i ztrátu: "Člen Magenty bere na vědomí a výslovně souhlasí s tím, že sloučením služby do Magenty automaticky přichází o všechny slevy, které se k dané službě vážou (např. sleva na měsíční paušál, sleva za mobilní hlas apod.). V případě následného vyřazení dotčené služby z Magenty či ukončení účasti v Magentě 1 nebudou tyto slevy opětovně aktivovány."

A jak je na tom konkurence? Nejlépe O2, špatně Vodafone a nejhůře virtuální operátoři. O2 již dlouho zákazníkům přiznává slevy za současné užívání mobilních, internetových a TV tarifů, koncept Magenta ovšem pouhé slevy O2 zpřehledňuje a překonává.

Vodafone nemůže konkurovat, chybí mu vlastní internetová televize (pouze spolupráce se SledováníTV), možnému spojení operátora s UPC jako v Nizozemí, které by pomohlo, zřejmě cosi brání. Synergie služeb virtuálních operátorů, kteří provozují lokální sítě či poskytují IPTV, omezuje slabší nabídka mobilních služeb.