Je libo 4 GB dat zdarma? T-Mobile v akci do konce roku přidává data k tarifu Mobil S s neomezeným voláním, bez SMS a 0,5 GB na dobu 12 měsíců. Smlouvu ovšem zákazník podepisuje na celých 24 měsíců. T-Mobile má i další akční tarify, které zaujmou víc.

Ořezaný tarif Mobil S s neomezeným voláním, SMS za 1,5 Kč a 0,5 GB dat za 499 Kč měsíčně není žádný hit. T-Mobile ho proto dočasně vylepšil o 4 GB dat. Ani pak to není trefa do černého. Podle podmínek akce dostanete 4 GB zdarma pouze na 12 měsíců, upsat se musíte na 24 měsíců.

Namísto 499 Kč byste druhý rok platili 898 Kč/měsíc, protože balíček 4 GB stojí 399 Kč. Tarif bez volných SMS se 4,5 GB dat by stál každý měsíc po dva roky v průměru 699 Kč a za 4 GB byste připlatili 200 Kč. "By stál" píšeme proto, že po 12 měsících vám T-Mobile 4 GB dat sebere a vrátíte se zpět k původnímu Mobilu S, který je bez SMS a skoro bez dat.

Operátor na internetu otevřeně říká, že 4 GB extra jsou jen na 12 měsíců. V přeplněné předvánoční prodejně nebo na přetíženém call centrum ale prodavač ledacos říct zapomene. Vánoci unavený zákazník možná taky jen mávne rukou, aby měl nákup z krku a dostal slevu na telefon, i když ho může koupit jinde levněji a bez závazku.

T-Mobile nemá v akci jen jeden tarif. Před pár dny po x-té obnovil akci Mobil Data s 10 GB dat, který v ceníku vydává za studentský tarif (kupte raději u Vodafonu, s neomezenými minutami i SMS). Do třetice je tu upravený tarif Klasik se 2 GB místo ceníkových 100 MB za 394 Kč/měsíc.