T-Mobile od 5.10. zvýšil ceny mobilních tarifů a ještě snížil slevy na zařízení při koupi nového tarifu. Přibyl neomezený tarif s daty pro seniory 65+. Všichni uživatelé nových tarifů se budou připojovat i přes síť 5G.

Ceny mobilních tarifů v České republice ohodnotila Evropská komise loni jako nejvyšší v EU. Ani to nezabránilo českému T-Mobilu, aby v novém ceníku platném od 5. října zdražil už tak drahé tarify, a ještě zhoršil doprovodné služby. Hlavními trháky teď mají být přístup k síti 5G bez rozdílu tarifu a dva levné telefony s logem operátora.

Struktura tarifních řad T-Mobilu zůstala v novém ceníku stejná, přibyl jen první tarif pro seniory. Množstevní slevy Magenta 1 zatím běží, jen pozor na to, že se slevy vztahují pouze na tarify s ceníkovou cenou 399 Kč a vyšší a neplatí pro žádný studentský tarif.

T-Mobile dál nabízí 4 základní řady tarifů pro domácnosti a živnostníky:

  • Pořád Online s neomezeným voláním a SMS (nebo 150 min+150 SMS) a omezenými objemy dat
  • Neomezeně s neomezeným voláním a SMS (nebo 150 min+150 SMS) a neomezeným objemem dat s různou rychlostí připojení
  • Internet bez volných minut a SMS a omezenými i neomezeným objemem dat a různými rychlostmi
  • Generační tarify pro děti, studenty a seniory se zvláštními nižšími cenami

Ceny T-Mobile zvýšil ve všech kategoriích tarifů v řádu desítek korun měsíčně. V řadě Pořád Online si připlatíte 10-35 Kč za měsíc, přesto už na telefon zakoupený k nejdražším tarifům nedostanete slevu 2000 Kč, ale jen 1000 Kč nebo vůbec žádnou. Ceny tarifů v řadě Neomezeně stouply o 55-65 Kč, současně operátor snížil slevy na telefon o 1000-2000 Kč (volné minuty pro volání do zahraničí z ceníků zmizely již loni). V kategorii tarifů Internet T-Mobile ceny zvedl o 20-45 Kč podle tarifu. Studentské tarify zdražily o 30-55 Kč, ale sleva na telefon se snížila o 500-1000 Kč. Operátor přidal seniorský (65+) neomezený tarif za 255 Kč s 1 GB dat.

Zajímavé je prohlášení operátora, že v novém roce budou všichni mobilní zákazníci nuceni přejít na nový tarifní systém. Ještě zajímavější bude, jak se T-Mobile vypořádá s uzavřenými dlouhodobými smlouvami zaručujícími ceny a vlastnosti některých tarifů. Všechny nové ceny a tarify operátora každopádně najdete v našem srovnávači.

Aktualizace 25.11.: Neomezený tarif s daty pro seniory za 255 Kč už není v listopadovém ceníku T-Mobilu uveden. Při zdražení tedy přidal jeden přijatelný tarif a další měsíc ho v tichosti zrušil.