Nápověda Mobilní tarify

Kalkulátor vypočte nejlepší mobilní tarify a balíčky volání, SMS a internetu v národních sítích ČR pro jednotlivce, rodiny nebo podnikatele a malé firmy pro paušálně hrazené služby a pro služby s placením podle skutečné spotřeby (předplacené karty). Uváděné ceny jsou vždy s DPH.

Údaje o dostupnosti služby, tj. o pokrytí území ČR signálem pro volání z mobilu a pro mobilní přístup k internetu, naleznete u síťových operátorů O2 , T-Mobile a Vodafone. Údaj neomezeně u tarifu označuje velmi vysokou spotřebu minut, SMS nebo dat. Extrémní spotřeby mohou být operátorem omezeny nebo zpoplatněny.

Kalkulátor (základní)

Je určen pro uživatele, kteří svoji spotřebu spíše odhadují než přesně znají. Zadáváte počet minut, které plánujete provolat nebo odhadujete, že provoláte. Vložte odesílané SMS a potřebná data v MB, používáte-li mobilní internet. Kalkulačka spočítá útratu, kterou by zaplatili nejčastější uživatelé (modus) se zadanou spotřebou.

Uživatele hledající vybrané tarify pro rodinu nebo firmu použijí příslušné fpložky filtru Uživatele a zadávají navíc počet minut a SMS odesílaných v rámci rodiny nebo podniku.

Výsledek výpočtu

Po výpočtu se zobrazí prvních 10 (5 od síťových  a 5 od virtuálních operátorů) nejvýhodnějších tarifů od nejlevnějšího k nejdražšímu, cena paušálu či karty a útrata, kterou zaplatíte při zadaném provozu. Podrobnosti tarifu si zobrazíte stiskem tlačítka O tarifu, ceny dalších tarifů zobrazíte stiskem Více tarifů.

Pro zobrazení, kolik zaplatíte u operátora, který vás zajímá, použijte filtr Operátor. Jste-li omezeni kvalitou mobilního signálu, můžete najít i všechny operátory v určité mobilní síti (sítě jsou O2, T-Mobile a Vodafone) atd.

Přesná kalkulačka

Spolehlivost výpočtu a nalezení cenově nejvýhodnějšího mobilního tarifu zvýšíte vložením více aktuálních údajů o provozu a současném tarifu. Doporučujeme proto po základním výpočtu ještě výpočet upřesnit a zadávání údajů věnovat potřebný čas. Přesnější výpočet je určen uživatelům, kteří vloží údaje z podle vyúčtování operátora.

Volám do

Volání do vlastní sítě bývá často cenově zvýhodněno a volání do jiných mobilních nebo virtuálních mobilních sití a do pevné sítě účtováno rozdílně. Zadejte proto skutečné rozložení volání do různých sítí nebo takové, které očekáváte (položka Jiná síť zastupuje všechny sítě virtuálních mobilních operátorů).

Posílám do

Také SMS do vlastní sítě bývají cenově zvýhodněny. Zadejte proto skutečné rozložení odesílaných SMS do různých sítí nebo takové, které očekáváte (položka Jiná síť zastupuje všechny sítě virtuálních mobilních operátorů).

Zbývá

Počet minut a SMS zadaných v horní části kalkulačky můžete rozdělit podle sítí, do kterých voláte. Rozdělení může mít podstatný vliv na zaplacené částky. V poli Zbývá kalkulačka ukazuje, kolik minut nebo SMS ještě musíte rozdělit, aby mohl být proveden výpočet. Pozn. Kalkulátory pracující se zadáváním provozu "do cizí sítě" namísto konkrétní sítě nedokáží zohlednit budoucí spotřebu po změně operátora.

Moje telefonní číslo

Zadání správného telefonního čísla může být povinné a dává nám možnost vám zavolat výhodné nabídky určené pouze pro telefonický prodej, které nelze zobrazovat. Nevkládejte proto cizí nebo neznámá telefonní čísla, kalkulačka vám pak nemusí poskytnout výpočet a telefonickou nabídku se nedozvíte.

Můj operátor a tarif

Zadejte, ze které mobilní sítě voláte a vyberte typ tarifu, který používáte. Jste-li novým uživatelem mobilního telefonu, zvolte Nový účastník. Zadání slouží k omezení vlivu tarifikace a nadměrného účtování hovorů na výpočet. Způsob účtování = tarifikace ovlivňuje ceny volání až o desítky procent.