Naši milí mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone občas uvolní i trochu zlevněné mobilní tarify. Prostoru ke slevám mají habaděj, když ceníkové ceny překračují ty zahraniční i několikanásobně. Často se nenamáhají s vymýšlením nových, dostupnějších tarifů - dříve zlevněné tarify prostě občas zrecyklují.

Žádné velké slevy neočekávejte ani u virtuálních operátorů. Ti takzvaně nezávislí totiž mají kvůli vysokým velkoobchodním cenám pro slevy minimální prostor. V této souvislosti uveďme, že SAZKAmobil už není nezávislým virtuálním operátorem, ale pouhou značkou Vodafonu. Hra na virtuální operátory pomalu, ale jistě končí. Zbudou jen další obchodní značky mobilních operátorů O2, T-Mobile a Vodafone.

Krátkodobé dočasné slevy mobilních operátorů, kdy se ceny vrátí už po pár měsících na vysokou ceníkovou úroveň, trvalými slevami bezpochyby nejsou. Čtěte proto akční nabídky pozorně. Fungují balíčky tarifů, kdy se z masivně předraženého mobilního tarifu stává tarif "jen" předražený. Případnému vyjednávání o ceně vždy pomůže větší objem nakupovaných služeb.

Jak dnes pořídíte mobilní tarif o něco levněji než v ceníku a bez smlouvání?

O2 nabízí převážně slevy uvedené v předchozím odstavci. Slevy na mobilní tarify neexistují kromě těch, co dostanete všude, pohrozíte-li odchodem ke konkurenci. Stále funguje zvýhodnění 300 Kč na služby O2, platíte-li alespoň 600 Kč měsíčně a jste klienty Air Bank, tj. stejného PPF.

U T-Mobilu běží akce na mobilní tarif  6 GB Plus s neomezeným voláním a SMS s 6 GB dat. Namísto ceníkových 645 Kč koupíte do 31.3. za 449 Kč, sleva činí 30% pro nové zákazníky a tarify. Zvláštností je akce pro vlastní zákazníky, která do 28.3. slibuje jednorázových 300 Kč za návštěvu prodejny.

Vodafone opět prodloužil nabídku tarifu s neomezeným voláním a SMS s 3,5 GB dat za 327 Kč/měsíčně. Kdy nabídka skončí asi neví ani sám operátor, poptávka prý trvá. Znovu jen pro nové zákazníky a tarify.

ČEZ nabízí slevy v řádu padesátikorun a stokoruny na neomezené mobilní tarify s různým objemem dat a rychlostí připojení. Nejlevnější tarif bez dat přijde na 299 Kč, za 599 korun dostanete nízkorychlostní neomezená data.

GoMobil má akční tarif s pouhými 60 minutami, 40 SMS a 11 GB se slevou 32% z běžných 479 na 325 korun měsíčně. Slevy v řádu desetikorun dostanete i na tarify 60+40 s menšími datovými balíčky.