Doba letních prázdnin a volna svádí k širšímu využívání mobilních dat, přesto jsou i největší mobilní operátoři na letní dárky v podobě volných mobilních dat skoupí. Jeden však z této řady vystupuje.

Jaká jsou nejlepší mobilní data? Ta rychlá, levná a v hojné míře. Zastavme se proto nejdřív stručně u "našeho" O2 a Vodafonu. Ti vám na léto totiž žádná data navíc nedají.

Výrazně lépe pořídíte u T-Mobilu, a dokonce i u virtuálních operátorů, ať už s přeplacenkou nebo s výhodami k paušálním tarifům. Virtuální operátoři však nemají pro datové dárky velký prostor, a tak nejlépe pochodíte u těch ve vlastnictví mobilních operátorů. Ostatní vám nabídnou maximálně malou slevu nebo nízké jednotky volných gigabytů.

Zákazníci s paušálním tarifem T-Mobilu naproti tomu získají na léto zdarma 30 GB dat. Pokud mají mobilní tarif, mohou si volná data aktivovat v aplikaci Můj T‑Mobile. Akce platí v červenci a srpnu a každý měsíc lze získat 15 GB dat nejen pro ČR, ale i pro EU s tím, že platnost balíčku je 33 dnů. Aktivujete-li balíček až v poslední den akce 31. srpna, můžete získat 15 GB dat i na září.

Zákazníci s předplacenou kartou T-Mobilu to mají o něco dražší a složitější, ale nejsou omezeni jen na dva balíčky po 15 GB. Je potřeba dobít 300 Kč a v aplikaci Můj T-Mobile provést aktivaci. Dobíjet lze opakovaně třeba každý týden a po každém dobití získat dalších 15 GB dat zdarma. Naposledy pak 31.8.