Věkovitý Flexi tarif virtuálního operátora Emtéčko nahradila trojice nových tarifů Start, Optimal a Maxi s neomezeným volání a SMS v síti a speciálním tarifním programem v případě SMS, který zdědily po Flexi tarifu. V nabídce Emtéčka zůstávají i veřejné zaměstnanecké tarify.

Virtuální operátor Emtéčko v síti O2 má vzhledem k jiným virtuálům i O2 samotnému nadstandardní tarify. Až do poloviny prosince prodávalo Emtéčko jediný Flexi tarif s proměnnou cenou volání a SMS v závislosti na provolaném objemu. Od poloviny prosince už nelze Flexi tarif objednat.

Vedle něj Emtéčko veřejně nabízelo a dál nabízí zaměstnanecké tarify Mini, Malé, Tak akorát a Mega se specifickými cenami, což je zřetelně vidět na bezplatném volání a SMS ve virtuální síti Emtéčka a nižších cenách mobilních dat, než je pro domácnosti na českém trhu obvyklé.

V novém ceníku nahradily Flexi tarif tři nové tarify Start, Optimal a Maxi. Mají stejnou zvláštnost jako tarify zaměstnanecké: volání a SMS je v síti Emtéčko zdarma i v případě nejnižšího padesátikorunového tarifu, ale vykazují horší ceny mobilní dat. Příkladně 5 GB dat pořídíte s novými tarify za vyšší cenu než 10 GB se zaměstnaneckými.

Zachován je i další rys zrušeného Flexi tarifu: Po odeslání 100 SMS je následujících 400 SMS zdarma a po překročení počtu 500 SMS operátor znovu účtuje 1,2 Kč/SMS. Nový tarif Maxi se tím s celkem 500 volnými SMS blíží neomezeným tarifům. Nové tarify jsou bezzávazkové a nespotřebované minuty a SMS se převádějí do následujícího měsíce, kdy se čerpají jako první.

Od 13.1. Emtéčko mění i podmínky zaměstnaneckých tarifů. Příznivá změna je vyvolána evropskou regulací roamingu a dotýká se pouze cen dat čerpaných v EU.