T-Mobile k 1.září překopal ceníky a připravil tři nové řady mobilních tarifů: Pořád online, Neomezeně a Internet. Nejzajímavější je návrat trvalého připojení k internetu rychlostí 256 Kbit/s po vyčerpání dat. Pokračuje přifukování tarifů stále drahými daty a růst minimálních cen, o uživatele s nižší spotřebou a útratou nemá operátor zájem.

Nový ceník T-Mobilu pro domácnosti a podnikatele překvapil snad jen hloubkou změn a navrácením starého principu pokračování připojení k internetu i po vyčerpání datového balíčku. Jeho zavedení dřív operátoři obhajovali přetěžováním mobilní sítě, dnes se vykládá jako přidaná hodnota tarifu a v nouzi může pomoci.

Nové řady mobilních tarifů se jmenují Pořád Online, Neomezeně a Internet a charakterizují je v prvém případě trvalé, ale pomalé připojení k internetu (256 kbit/s) po spotřebování dat v tarifu, ve druhém datově neomezené, ale rychlostně limitované připojení a v řadě Internet zaměření na čistě datové služby.

Tarifní řada Pořád Online

Tarify, které mají v názvu počet GB, zahrnují neomezené volání a SMS. Poslední dva tarify DATA obsahují pouze 150 volných minut a 150 SMS, poté stojí minuta hovoru 3,5 Kč a SMS 1,5 Kč.

Tarifní řada Neomezeně

V řadě Neomezeně mají tarify Data opět po 150 volných minutách a SMS, ostatní obsahují neomezené hovory a SMS. Všechny tarify zahrnují neomezený internet, přičemž u prvních tří ji po vyčerpání 15, 30 a 40 GB plnou rychlostí T-Mobile přiškrtí na 10, 10 a 20 Mbit/s, u Data Neomezeně po 30 GB na 10 Mbit/s.

Tarifní řada Internet

Řada Internet je určena skupině zákazníků, kteří chtějí hlavně internet. U žádného z tarifů tak nejsou volné minuty ani SMS (po 3,5 Kč a 1,5 Kč). Internet Neomezeně sníží po spotřebování 15 GB dat rychlost na 10 Mbit/s. Tarif Neomezeně 5G ji má neomezenou a lze využít i řídká místa s 5G technologií.

Dva studentské tarify znamenají slevu 200 a 225 Kč oproti stejným tarifům pro dospělé. Student Plus (450 Kč) zahrnuje 8 GB dat s rychlostí 256 kbit/s poté, Student Neomezeně (650 Kč) data bez limitu s rychlostí 10 Mbit/s.

Více údajů o jednotlivých tarifech najdete jako obvykle v naší databázi tarifů a kalkulačce. Za zmínku snad ještě stojí tzv. tarify s výhodou, což není nic jiného než sleva na mobil nebo modem k výše uvedeným tarifům, ale s časovým závazkem.