Nová řada tarifů RED od 27.5. zahrnuje 5 tarifů za 249 - 1499 Kč/měsíc. Příznivé je snížení hovorného z 5 na 3,5 Kč, vyšší objemy dat a účtování po vteřinách. V nejnižším RED tarifu Start je v ceně jen volání a SMS do vlastní sítě s 20 MB dat, neomezené tarify RED se vším všudy a RED Premium zahrnují i volání do zahraničí (Premium také roamingové minuty) a 4 resp. 10 GB dat.

Vodafone dnes představil novou řadu tarifů RED, která od 27.5. nahradí dočasné Fér tarify s neomezeným voláním. Nové tarify jsou opět určeny pro domácnosti i firemní uživatele. Tarify RED sledují obsah a ceny FREE tarifů O2.

Dočasné tarify Neomezené volání v síti a Neomezené volání do všech sítí

Srovnání mezi současnými tarify nahoře a novými tarify RED v tabulce dole ukazuje, že Vodafone jednak přidal nejnižší tarif Start a  mezinárodní tarify, jednak upravil ceny a obsah podobných tarifů (podbarveny šedě).

Z nového tarifu RED uživatel profituje - přidáno 0,3 GB dat za 8 Kč. U tarifu RED do sítě Vodafone přidává 80 min volání za 100 Kč, mizí levnější tarif a uživatel je jako u konkurence tlačen do dražšího paušálu. Start řeší pouze volání ve vlastní síti, mezinárodní volání a data u nejvyšších tarifů ocení zlomek uživatelů.

Nové tarify Vodafone RED a Start

Uvedená základní cena platí pro tarify se závazkem 24 měsíců. Za příplatek získáte RED tarify bez smlouvy nebo s telefony už od 1 Kč. Výše příplatku se liší podle tarifu: u Startu si připlatíte 63 Kč, do sítě 125 Kč, u tarifu RED 175 Kč/měsíc atd.

Příznivá je tarifikace po vteřinách (1+1), kterou Vodafone z Férových tarifů zachoval. Firmy dostanou volání mezi firemními mobily zdarma, které je u tarifů RED s voláním v síti zdarma zbytečné zmiňovat, ale užitečné při volání ze starších tarifů.

Dosud nevíme, jak bude vypadat nová nabídka pro studenty a seniory. Tarify už lze u Vodafonu předobjednávat. Od 27.5. si je objednáte i zde u nás.