Rodinný a podnikatelský program T-Mobilu Magenta 1 zlevňuje ceny jednotlivých služeb a přidává navrch užitečné bonusy. Srovnání rodinných tarifů O2 a T-Mobilu hovoří ve prospěch růžového operátora.

Slevové a prémiové programy T-Mobilu Magenta 1 a Magenta 1 Business jsou určeny pro domácnosti a pro podnikatele a malé firmy. Business verze zahrnuje slevu 5 - 30% podle výše fakturované částky a slevy ze splátek na zakoupená zařízení. Agilní podnikatelé si poradí, my se proto zaměříme na domácnosti a srovnáme ceny a výkon Magenty 1 s rodinnými tarify O2 Spolu.

V předchozím článku jsme popsali rodinné tarify O2 Spolu pro 2 - 4členné domácnosti a ukázali základní nabídku operátora s nejnižšími cenami, avšak se slabším obsahem. Ještě nižší ceny uvidíte na webu O2, jenže ty platí jen s dočasnou slevou. Příplatky za vylepšení nemastného neslaného základu cenu naopak přifoukne.

Magenta 1 T-Mobilu funguje pružněji a služby lze přidávat téměř podle libosti. Je o 20 - 25% levnější. I přesto, že T-Mobile dodá bohatší služby než O2.

V tabulce jsme vypočetli ceny služeb v programu Magenta 1 pro domácnosti používající mobilní tarify, pevnou přípojku do internetu a televizní služby tak, aby co nejvíce odpovídaly službám O2. Jejich spojením v Magentě 1 domácnost získá 5 - 25% slevu podle počtu služeb. Už pro dvoučlennou domácnost (tj. 4 služby celkem) platí sleva 20% a pro 3členné a větší rodiny 25% včetně užitečného bonusu 10 a 15 GB sdílených mobilních dat. Data lze libovolně rozdělit mezi členy domácnosti, v našem případě jsme je přidělili rovnoměrně.

Ve výsledku např. 3členná rodina u T-Mobilu zaplatí za neomezenku pro všechny s 5 GB dat pro každého, 20megabitovým domácím internetem a internetovou televizí s 52 kanály (lze i satelit) 1348 Kč, zatímco za chudší balík služeb O2 se 4 GB dat pro každého a 30 TV programy 1799 korun (základní cena + 150 Kč za 4 GB/člena).

V tabulce slučitelnosti T-Mobile uvádí, že cena jednotlivé služby s nárokem na slevu Magenta je nejméně 399 Kč/měsíc, nicméně sleva platí i pro takové tarify zlevněné v akcích. Základní služby můžete jako u O2 vylepšovat a přidávat další. Připojit lze i předplacenky Twist. U nich sice slevu nedostanete, ale  v rámci magentové skupiny voláte a píšete zdarma.

Příště o rodinných tarifech Vodafonu.