O2 se ukazuje jako nejdražší poskytovatel všestranných tarifů pro domácnosti a malé podnikatele. Nejlevněji je pořídíte u T-Mobilu. Chcete-li neomezená mobilní data, první volbou je Vodafone.

Představili jsme již rodinné tarify O2, T-Mobilu a Vodafonu pro 2 - 4členné domácnosti a podnikatele. Teď jejich ceny porovnáme v nejlevnější sestavě, tj. s mobilním tarifem se 4 - 5 GB dat pro každého, domácím internetem 20 Mbit/s a internetovou televizí se 30 - 55 kanály, a v dražší verzi s datově neomezenými mobilními tarify se stejným domácím internetem a televizí. Doplníme je o ceny levnějších rodinných balíčků pro ty, kteří se obejdou bez televize a vystačí s mobilem a domácím internetem.

Hledáte-li nejlevnější rodinný tarif pokrývající všechny potřeby domácnosti, pak podle první tabulky pochodíte nejlépe u T-Mobilu. Jeho ceny jsou výrazně nižší než O2 nebo Vodafonu, a to jak v sestavě tarifů s televizí, tak bez ní (O2 rodinný tarif bez televize nenabízí).

Chcete-li pro všechny členy rodiny místo mobilního tarifu s neomezeným voláním a SMS se 4-5 GB dat (první tabulka) zcela neomezený mobilní tarif včetně dat, podívejte se na naši druhou tabulku. Vyplývá z ní, že cenově nejvýhodnější tarif nejspíš najdete u Vodafonu.

Pro přehlednost nešlo zohlednit stovky kombinací služeb a rozšiřujících balíčků pro domácnosti a malé firmy, ze kterých lze v ČR vybírat. Obě tabulky ale naznačují vysoké ceny O2 a výhodné ceny startovacích rodinných tarifů u T-Mobilu.