T-Mobile zvyšuje rychlosti připojení k internetu ve své optické síti. Novým rychlostním minimem je 250 Mbit/s a odesílání dat poběží rychlostí až 500 Mbit/s nebo symetricky. Operátor motivuje nové zákazníky jednotnou cenou 299 Kč měsíčně na 1 rok bez ohledu na zvolenou rychlost. Vodafone znevýhodňuje vlastní zákazníky.

T-Mobile v květnu znatelně vylepšil tarifní řadu Můj optický internet. Zvýšily se rychlosti připojení v obou směrech a klesla cena gigabitového připojení o 200 Kč/měsíc. Novinka platí pro nové i současné zákazníky. Pokud již internet po optice od T-Mobilu používáte, o výhodnější služby je nutné aktivně požádat, ale dostanete je.

Krok T-Mobilu je patrně reakcí na kampaň Vodafonu, který nedávno nabídl kabelové a optické připojení k internetu za polovinu původních cen. T-Mobile trumfuje jednoročním připojení pro nové zákazníky za 299 Kč/měsíc a v jeho prospěch hovoří také znatelně vyšší rychlost odesílání dat, nutná např. při sdílení přípojení a videohovorech. Mezi oběma nabídkami je současně značný rozdíl v možnosti využití: zatímco Vodafone dokáže připojit takřka 14% českých domácností, T-Mobile optikou jen 2%.

Vodafone však drasticky omezuje rychlost odesílání dat, která nedosahuje ani jedné desetiny rychlosti stahování. Další háček je omezení akce Vodafonu (měla skončit dnes) na nové zákazníky. Ti věrní současní nemají nárok, ledaže navýší platby resp. tarif. Konkrétně, máte-li už od Vodafonu internet 300 Mbit/s, nový zákazník zaplatí 462 Kč/měsíc, ale vy budete dál platit 559 Kč!

Řešením je výpověď, tedy pokud jsou v místě služby jiného operátora. Buď se z vás rázem stane nový zákazník Vodafonu nebo přejdete k dodavateli, který nezneužívá své postavení a vlastní zákazníky nepodráží.